Đăng Ký Đăng Nhập

Prosuvannya Brendu U Socmerezhax Shho Novogo 1937

Просування бренду у соцмережах: що нового?


ТрендиДля 33% міленіалів соцмережі є джерелом новин і найзручнішим способом спілкування – як по ділових питаннях, так і по особистих. Причому бізнес-аспект використання соцмереж буде лише зростати – тож брендам варто врахувати цей фактор і підтримувати як свою присутність у соцмережі, так і якість комунікації з підписниками.

Що впливає на поведінку користувачів у соціальних мережах? По-перше, власне звички користувачів, відповідність профілю тієї чи іншої мережі колу знайомств, інтересам, ритму роботи і відпочинку. По-друге, постійні зміни у інструментах постингу та ранжування, чим полюбляє дивувати Facebook, наприклад.

Які зміни відбуваються у основних соцмережах? Тренди 2016+

1. Головний тренд – молодь втрачає монополію на соцмережі

Facebook стає старшим, а наймолодша аудиторія – в Instagram. На додаток до даних американської статистики від Adweek варто врахувати місцеву специфіку. Так, згідно опитувань Factum Group Ukraine, в уанеті у молоді популярні такі соцмережі, як Vkontakte (середньоденна частка – 53%), Youtube.com (38%), Facebook (22%). Зростання  Twitter зо даними Gemius за 2015 рік склало 56%, і це також мережа з молодою аудиторією, але все одно у процентному відношенні їй далеко до популярності «Однокласників», які отримують 34% середньоденної частки заходів, але вже аудиторії старшого віку.

Такі зміни у демографії соцмереж призводять до змін у характері брендів, які там просуваються: аудиторія Facebook стає все більш солідною, більш платоспроможною, що приваблює дорогі бренди, змінює загальний тон публікацій. Відповідно Instagram, Vkontakte, Twitter, Youtube залишаються переважно «молодими» соцмережами, і багато підлітків як з них починають, так за їх межі і не виходять.

2. Майбутнє – за мобільним контентом

Сучасним користувачам зручно мати під рукою у одному ґаджеті усі соцмережі, месенджери, сервіси оплати і решту, включно з можливістю недорогих міжміських розмов. Додатки, які зможуть інтегрувати усі ці функції, вже є і користуються величезною популярністю – наприклад, Discover від Snapchat чи китайський безкоштовний додаток WeChat.

3. Соцмережі поступово стають пошуковими системами

Google індексує швидко, проте у соцмережах новина розлітається ще швидше, до того ж 88% користувачів більш схильні довіряти джерелу інформації, з яким знайомі особисто. Для пошуку потрібної інформації користувачі все частіше використовують не Google, а звичні їм соцмережі, особливо спеціалізовані: Youtube, Pinterest, LinkedIn, а також Facebook, де у кожної компанії вже є бізнес-сторінка, і Twitter.

Правильне використання хештегів у цьому контексті допоможе бренду стати помітним у інформаційному шумі і донести свою пропозицію до користувача. SEO-просування вже також враховує контент соцмереж, оскільки він індексується пошуковиками нарівні з матеріалами основного сайту. Наприклад, у LinkedIn хештеги не впливають на пошук, тому немає сенсу використовувати їх у постах, тоді як у Twitter, в Instagram і Vkontakte це один з найголовіших пошукових інструментів. Використання хештегів у постах у Facebook допомагає не лише підтягувати контент за відзначеною символом # темою з решти соцмереж, але й приводити на цей пост користувачів з Google, якщо там шукають популярний тред. Звичайно, нерелевантне використання хештегів лише погіршує імідж бренду, тоді як помірне і влучне вживання сприяє монетизації. 

4. Важливі події анонсуються перш за все у соцмережах

Використання соцмереж у передвиборчих кампаніях ще раз доводить їх значущість. 63% користувачів Інтернету стежать за новинами саме у соцмережах, і часто авторитетним джерелом стає пост офіційної Facebook-сторінки політика чи його твіт.

5. Big Data, персоналізація і культура

Завдяки великому масиву статистичних даних маркетологи знають про користувача соцмереж часом більше, ніж члени його родини. В результате просування у соцмережах розвивається по двох напрямках: з одного боку, все більша персоналізація рекламних повідомлень, з іншого – формування особливої, клубної культури навколо того чи іншого бренду. Комунікація брендів у соцмедіа все далі відходить від ярмаркового стилю прямих продажів, все ближче до індивідуальної роботи з клієнтом, особливо у люксовому сегменті. Значення культури спілкування виростає у рази, що співпадає і з зміною демографії соцмереж загалом.

Бонус: 10 секретів ідеального постингу (via)

  1. Дотримання правила 70/20/10: 70% – інформативні пости, 20% – пости інших людей чи сторінок і 10% – продажі.
  2. Акцент на візуальній інформації: фото- і відеоконтентом діляться на 40% активніше.
  3. Демонструйте привабливі риси свого бізнеса.
  4. Створюйте додаткову цінність сторінки корисними постами (“how to”).
  5. Варіюйте контент залежно від демографії і поведінки користувачів у соцмережі.
  6. Організуйте акції і конкурси у соцмережах.
  7. Шуткуйте.
  8. Займайте принципову позицію з ключових питань.
  9. Враховуйте час максимальної відвідуваності соцмережі і дотримуйтеся свого оптимального темпу постингу.
  10. Не намагайтеся охопити усі соцмережі відразу – покинуті акаунти шкодять бренду, а два-три постійно оновлюваних створюють позитивний імидж.