Останнім часом все більшої популярності з боку управлінців компаній набирає фреймворк OKR (Objectives and Key Results). Якщо ви багато разів чули про цей фреймворк, але жодного разу не стикалися з ним на практиці, давайте розберемо на прикладі в чому його суть і чому топові світові компанії (такі як Facebook, Amazon, Google та ін.) використовують цю систему динамічного планування в своїй роботі.
OKR (Objectives and Key Results – цілі і ключові результати) – це метод динамічного планування, який використовується в сучасному менеджменті для управління проектами. Він дозволяє синхронізувати командні та індивідуальні цілі і забезпечувати ефективний контроль над реалізацією поставлених завдань.
Метод OKR був розроблений в корпорації Intel, після чого набув поширення в ряді великих технологічних компаній. Він став популярний завдяки колишньому співробітнику Intel Джону Дорру, який запропонував керівникам Google використовувати OKR в перший рік існування компанії. Хоча спочатку OKR використовувався тільки в великих IT-компаніях, таких як Intel і Oracle, згодом метод став популярний і серед керівників невеликих високотехнологічних стартапів.
Суть методу полягає в тому, щоб визначити ключові цілі вашого проекту на певний проміжок часу (місяць, квартал, рік) з описом метрик, що визначають результат досягнення ваших цілей. Згідно з практикою світових компаній, якщо за результатами ваша мета досягнута на 75% – це вважається хорошим показником амбітно сформованої мети, а якщо на 100% – то ви недооцінили можливості вашої команди.
Сформувати OKR вам допоможуть наступні питання:
1. Які цілі ми ставимо перед собою в цьому році?
2. На які етапи ми можемо їх розділити?
3. Що нам потрібно робити в даний момент?
4. Які конкретні результати ми повинні отримати по кожній з цілей?
5. Хто над цим працює?
Цілі мають бути прозорими, чіткими, амбітними та зрозумілими для всіх членів команди. Хороший показник якщо вони мотивують команду і викликають азарт.
Ключові Результати – критерій, за яким ми розуміємо що наша мета досягнута. Це кількісно вимірні значення, що визначаються набором обраних вами метрик. Для кожної мети вам необхідно мати мінімум 2 сформованих і описаних результату.
• Перший крок – визначити цілі компанії / проекту
• Другий крок – вибрати метрики, що визначають результат
• Третій крок – крок за кроком описати план реалізації
• Четвертий крок – розділити план на ітерації
• П’ятий крок – призначити виконавців по кожній задачі
Планування, в свою чергу, поділяють на кілька етапів: річне (глобальне, тісно пов’язане з метою кампанії і формується безпосередньо CEO), квартальне (проміжний план, що веде до головної мети компанії, складається керівниками департаментів), місячне (декомпозиція кварталу за участю всієї команди), тижневе (на початку кожного тижня командою розписується план на поточний спринт).
Тепер давайте на прикладі розберемо формування OKR
Goal/Ціль:
Припустимо, що ви розробляєте мобільний додаток і перед вами стоїть мета збільшити потік нових користувачів і знайти нові масштабовані канали для залучення до вашого продукту.
Objective/Задача: (що для цього потрібно зробити)
• Розробити нові промо-матеріали для рекламної компанії
• Підключити медіатор і налаштувати необхідні рекламні сітки
• Підібрати ефективні налаштування для рекламної кампанії
• Підключити аналітику і додати необхідні івенти
Key Results/Ключові результати: (яких конкретних результатів ми хочемо досягти)
• Протестовано мінімум 10 різних рекламних промо-роликів
• Воронки працюють
• Запущено не менше 3-х промо з CTR> 1%
• СPI на US становить менше $ 0.3
• Отримали не менше 5к інсталяцій на добу з рекламних компаній
CTR (синонім – клікабельність, від англ. Click-through rate)- метрика в інтернет-маркетингу. CTR визначається як відношення числа кліків на баннер або рекламне оголошення до числа показів та вимірюється у відсотках.
CPI (cost per install) – модель ціноутворення або рекламна метрика в мобільному маркетингу, при якій оплата за розміщення або ефективність розміщення визначаються виходячи з вартості однієї інсталяції мобільного додатка.
У чому ж переваги фреймворка OKR?
1. Ця система дозволяє поліпшити синхронізацію і комунікацію в команді, залучаючи всіх учасників проекту до процесу планування.
2. Дозволяє бути гнучким і частіше вносити зміни в планування спринтів, знижуючи при цьому ризики невиправданих витрат.
3. Прозорість в поставлених цілях компанією і її пріоритети в своєму розпорядженні до довіри співробітників.
4. Зводить до нуля відстороненість будь-якого учасника проекту.
5. Дисциплінує, розвиває креативне і критичне мислення, так як кожен з учасників несе відповідальність за результати досягнення цілей.
Корисні посилання:
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!