Ранок успішної людини – або секрети керування часом
Лайфхаки
Найпродуктивніші години – саме ранкові, і те, на що ви їх витратите, визначатиме ваше життя
Якщо знову нічого не виходить, прочитайте інструкцію. Цей анекдот про встановлення побутових приладів актуальний і для планування кар’єри – щоб досягти успіху, варто навчитися керувати власним часом. Найкраще, звісно, звернутися до фахівця – наприклад, до бізнес-тренера Людмили Богуш-Данд, автора й ведучої курсу «Основи тайм-менеджменту».
Коли засади тайм-менеджменту вже засвоєно, можна подивитися, що з цього арсеналу використовують відомі люди, які досягли фінансового успіху й визнання, і обрати те, що подобається й надихає.
Головна відмінність зайнятої людини від безладної та неорганізованої – те, як минає звичайний ранок. Отже, що ж роблять вранці успішні люди?
Ранній підйом. Ті, хто досяг успіху, розуміють, що час – найцінніший ресурс, тому поспішають використати ранкові години до приїзду в офіс, де їм почнуть дзвонити, писати, запрошувати на зустрічі, до всіх форс-мажорів і дедлайнів. Тому більшість керівників встають ще до сходу сонця, намагаючись урвати побільше вільного часу на початку дня. З 20 генеральних директорів, яких опитала редактор Fortune Лаура Вандеркам (Laura Vanderkam), 90% встають по буднях до 6 ранку. CEO компанії PepsiCo Індра Нуі (Indra Nooyi) прокидається о 4 годині, а в офісі вона вже з 7 ранку. Гендиректор Disney Боб Айгер (Bob Iger) прокидається о 4:30, щоб почитати в тиші, CEO компанії Square Джек Дорсі (Jack Dorsey) вже о 5:30 на ранковій пробіжці.
Зарядка вранці. Надзайнятість не заважає успішним людям находити годину на день чи впродовж тижня на ранкові вправи – пробіжку, спортзал чи йогу. Директор Christies Стів Мерфі (Steve Murphy) обрав саме йогу для налаштування на робочий день, генеральний директор мережі готелів Starwoods Hotels Фріц ван Паасшен (Frits van Paasschen) щодня з 5:30 бігає цілу годину, CEO компанії Xerox Урсула Бернс (Ursula Burns) двічі на тиждень з 6 ранку вирушає до спортзалу на годинне персональне тренування. Окрім підтримки форми ранкові фізичні вправи допомагають знизити рівень стресу впродовж дня, позбавляють необхідності дотримуватись суворої дієти та покращують сон.
Ранковий час відводиться під найважливіший бізнес-проект. Спокійні ранішні години – ідеальний час сконцентруватися на найважливішому без побоювання бути перерваним терміновим дзвінком. Окрім того, це маркер, що проект є дійсно важливим для вас. Фахівець з бізнес-стратегії Деббі Мойсичин (Debbie Moysychyn) щоранку обирає один проект, якому приділяє всю увагу. О 6:30 ніхто з колег не турбує, а раніше постійні наради й телефонні дзвінки не давали по-справжньому зосередитися.
Робота над особистим проектом. Написання книги чи живопис – те, що наповнює радістю та дає натхнення на цілий день. Для таких занять успішні люди обирають спокійні ранкові години, поки не накопичилися втома за прожитий день, стреси й незадоволення.
Сніданок з родиною. Коли в усіх членів родини різний розклад і різні звички харчування, спільний родинний сніданок може стати тим головним ритуалом єднання. Джуді Розенталь (Judi Rosenthal), фінансист із Нью-Йорка, називає найкращим часом доби ті 45 хвилин, які вона проводить з молодшою донькою вранці, допомагаючи їй одягнутися, застелити постіль, обговорюючи за сніданком буденні справи.
Активне особисте життя. Перевага шлюбу в тому, що можна використати саме ранкові години – до того, як усі втомилися, принесли додому тягар проблем з роботи, відволіклися на спілкування з друзями чи телепрограми. Особисте життя на світанку заряджає енергією, покращує настрій і в підсумку збільшує дохід.
Ділова зустріч за кавою. Якщо вечерю зазвичай присвячують родині, вранішня кава може стати чудовим варіантом для спілкування з перспективними партнерами. Так, випускники престижних американських університетів, відомих як Ліга Плюща, по середах зустрічаються за ранковою кавою, що називають IvyLife networking breakfast.
Медитація для звільнення від зайвих думок. Лідери зазвичай вимагають від інших так само багато, як від себе, тому їм буває складно абстрагуватися від свого переліку справ і заспокоїтися. Перед тим як включитися в щоденні перегони, багато успішних людей присвячують певний час духовним практикам – медитаціям чи молитвам. Найвідоміший приклад – Стів Джобс, який медитував щоранку.
Перелік подяк. Лише декілька хвилин впродовж дня, щоб написати «дякую» людині, залишити позитивний відгук місцю або сервісу, врешті-решт подякувати собі за ті зусилля, що витрачені в досягненні мети – все це кардинально змінює настрій на цілий день. Генеральний директор фармацевтичної компанії Венді Кей (Wendy Kay) кожен ранок розпочинає з висловлення подяки, і потім впродовж дня робота з колективом не викликає проблем.
Планування та складання стратегії на свіжу голову. Перелік справ на день, який було складено чи прочитано до сніданку, допомагає налаштуватися на потрібну хвилю.
Перевірка пошти. Хоча багато спеціалістів з тайм-менеджменту радять відкладати перевірку поштової скриньки наскільки можливо, більшість успішних людей починають день з перегляду мейлів. Швидке сканування стрічки повідомлень, щоб не пропустити найважливіші й термінові, входить у частину роботи над плануванням дня. Гретчен Рубін (Gretchen Rubin), автор книги «Проект щастя», щоранку за годину до підйому родини чистить поштову скриньку і відповідає на потрібні листи, що допомагає їй удень зосередитися на решті першочергових справ.
Читання новин. Традиційна газета за сніданком сьогодні поступається Твіттеру в телефоні чи новинній стрічці на сайті, але суть не змінюється: новини мають бути свіжими і читати їх краще зранку. Генеральний директор General Electrics Джефф Іммельт (Jeff Immelt) розпочинає день з кардіотренування, потім переглядає термінові папери й дивиться новини. Багато хто поєднує тренування з прослуховуванням новин по радіо. Таким чином до початку робочого дня лідери бізнесу вже готові до змін, які треба буде внести з урахуванням поточних обставин.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!