HR переходить до активних методів підбору персоналу
Кадровий портал
Ці дані варто враховувати, вибираючи майбутню професію чи змінюючи сферу діяльності. Крім оцінки здібностей і профорієнтаційного консультування, слід проаналізувати перспективи пошуку роботи й отримання за неї гідної заробітної плати.
Як стверджують фахівці HeadHunter, ринок праці набирає розгін, загальна кількість вакансій стрімко зростає. Потрібні працівники в галузях «Медіа», «Юриспруденція», «Банківський сектор», «Початок кар’єри». Велика кількість пропозицій новачкам пояснюється тим, що недосвідченого працівника можна «придбати» значно дешевше за професіонала, і компанії намагаються вирахувати найперспективніших. З цієї ж причини компанії активно пропонують стажування і навчання. Також росте галузь освіти й науки. Це можна пояснити як сталою тенденцією розвитку альтернативних форм навчання, онлайн-освіти і різних курсів, так і сезонним попитом у зв’язку з початком навчального року.
Є сфери, в яких відбуваються скорочення кадрів. Йдеться не стільки про конкретні спеціальності, скільки загалом про людей, задіяних у держсекторі – держслужбовців скорочують масово. Керівник прес-служби Державної служби зайнятості Костянтин Коваленко коментує, що найбільше скорочено державних службовців з керівних посад – це п’ята частина від усіх звільнених.
Недосвідченого працівника можна «придбати» дешевше за професіонала, і компанії намагаються вирахувати найперспективніших
При цьому HR-відділи стикнулися з проблемою підбору потрібних працівників. Робити це стало значно складніше. Директор HR-провайдера Smart Solutions Тетяна Никитович зауважує, що на розміщені на профільних сайтах вакансії майже не відгукуються. Від пасивних методів підбору працівників HR мусять переходити до активних: самостійно переглядати опубліковані резюме, домовлятися з кандидатами й навіть переманювати працівників з інших компаній. Причиною кадрового дефіциту Тетяна Никитович називає заробітну плату. Працівники вважають попередні умови праці несправедливими й шукають вигідніші. На поточній роботі вони не надто активно борються за підвищення зарплати, а от приходити в нову компанію хочуть тільки на конкурентних умовах.
Подальші події для всього ринку передбачити неможливо, адже кожна галузь і навіть кожна компанія розвиватимуться залежно від конкретних умов. При цьому експертно-аналітичні висновки HeadHunter демонструють, які галузі найактивніше шукають працівників і скільки в середньому готові платити, і ці дані дають базове уявлення як про стан ринку праці, так і тенденції на ньому.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!