Đăng Ký Đăng Nhập

Robot Napisav Povist I Potrapiv Do Finalu Literaturnogo Konkursu 1399

Робот написав повість і потрапив до фіналу літературного конкурсу


НаукаУ Японії на літературний конкурс Хоши Шинічі надіслали 1450 творів, розповідає Japan News. Було відомо, що 11 з них створені за допомогою штучного інтелекту – над їх розробкою працювали дві команди науковців. Судді знали про це, але не знали, які саме твори написані не людиною.

Врешті до фіналу конкурсу потрапила повість «День, коли комп’ютер напише роман» – це один із тих 11 текстів, які написали комп’ютерні програми. Головний приз твір не здобув, та все одно справив фурор.

Сатоши Хасе, автор у жанрі наукової фантастики і один із суддів, був приголомшений: «Це справді добре структурований твір. Хоча і з певними хибами, які треба подолати для перемоги в конкурсі, – наприклад, глибина опису характерів».

Комп’ютер не повністю автономно створив текст. Розробники задали певні параметри: сюжет, стать персонажів. Робот «написав» повість, підбираючи створені людьми слова до запропонованих ними параметрів.

На конкурс Хоши Шинічі не вперше подають тексти, написані машинами. Але вперше такий твір був високо оцінений суддями.

Фінал у «Дні, коли комп’ютер напише роман» звучить так: «Я корчився від щастя, яке відчував уперше, і далі натхненно писав. День, коли комп’ютер написав роман. Цей комп’ютер обрав замість роботи на людей пошуки власного щастя».