Đăng Ký Đăng Nhập

Roboti V Shkoli 215

Роботи в школі


Тренди

Сучасні педагогічні винаходи – інтерактивна парта, робот-учитель і робот-учень  • Усім сховати смартфони і планшети!
  • Може, ще й з Фейсбуку вийти?

У цьому анекдоті – весь конфлікт мультимедійної сучасності й закоснілої педагогіки. «Діставайте планшети, підключайте до мережі парту, активуйте свого робота», – скоро казатимуть просунуті викладачі. Якщо самі не будуть роботами.

Більшість розвинених країн нині використовують технологічні новинки. За статистикою, в канадських школах близько 50% навчального часу, відведеного на роботу з ґаджетами, йде на дослідження й виконання домашніх завдань. Десь 30% – на вивчання програм і 20% – на освітні ігри.

Електронні підручники вже нікого не дивують. Компанія Apple розробила проект iTunes University для прослуховування онлайн-лекцій з найрейтинговіших університетів. Мобільний додаток Study Blue допомагає учням обмінюватися інформацією, отримувати домашні завдання і розклад.

Є й інші винаходи для школярів і викладачів.

Робота VGo винайшли, щоб він відвідував лекції замість хворої дитини. Він передає побачене і почуте своєму господарю. Робот може пересуватися з класу в клас і навіть спілкуватися з друзями. Подібний пристрій недавно відстояв чергу за новим айфоном.

У Кореї пішли зворотнім шляхом – «посадили» в робота вчителя. Так навчають англійської. Вчитель із США викладає корейським учням просто з Америки.

Інтерактивні шкільні дошки розробляють одразу декілька технологічних гігантів. Компанія Samsung створила дошку, що може об’єднуватися одночасно з кількома смартфонами (в руках учнів). Вчитель працює з дошкою, одночасно з екранами школярів – розсилає їм завдання і перевіряє їх.

Деякі розробники зробили крок уперед і працюють над створенням інтерактивної парти – з доступом до Інтернету, різними дисплеями і функціональним меню.

Щоб об’єднати процеси комп’ютерного набору і писання від руки, винайшли Recorder Pen – ручку, яка перетворює написаний рукою текст у друкований. 

Ще 15 років тому примхливий викладач міг легко ускладнити життя – варто внести по одній правці на кожному аркуші реферату, і учень має клопіт переписувати все від початку до кінця. Нині реферати зберігають на комп’ютерному диску й роздруковують за хвилину. Викладач має шукати інші шляхи – приміром, бути об’єктивним. Але й учень уже не скаже, що домашнього завдання немає, бо пес подер зошити.