Сучасні педагогічні винаходи – інтерактивна парта, робот-учитель і робот-учень
У цьому анекдоті – весь конфлікт мультимедійної сучасності й закоснілої педагогіки. «Діставайте планшети, підключайте до мережі парту, активуйте свого робота», – скоро казатимуть просунуті викладачі. Якщо самі не будуть роботами.
Більшість розвинених країн нині використовують технологічні новинки. За статистикою, в канадських школах близько 50% навчального часу, відведеного на роботу з ґаджетами, йде на дослідження й виконання домашніх завдань. Десь 30% – на вивчання програм і 20% – на освітні ігри.
Електронні підручники вже нікого не дивують. Компанія Apple розробила проект iTunes University для прослуховування онлайн-лекцій з найрейтинговіших університетів. Мобільний додаток Study Blue допомагає учням обмінюватися інформацією, отримувати домашні завдання і розклад.
Є й інші винаходи для школярів і викладачів.
Робота VGo винайшли, щоб він відвідував лекції замість хворої дитини. Він передає побачене і почуте своєму господарю. Робот може пересуватися з класу в клас і навіть спілкуватися з друзями. Подібний пристрій недавно відстояв чергу за новим айфоном.
У Кореї пішли зворотнім шляхом – «посадили» в робота вчителя. Так навчають англійської. Вчитель із США викладає корейським учням просто з Америки.
Інтерактивні шкільні дошки розробляють одразу декілька технологічних гігантів. Компанія Samsung створила дошку, що може об’єднуватися одночасно з кількома смартфонами (в руках учнів). Вчитель працює з дошкою, одночасно з екранами школярів – розсилає їм завдання і перевіряє їх.
Деякі розробники зробили крок уперед і працюють над створенням інтерактивної парти – з доступом до Інтернету, різними дисплеями і функціональним меню.
Щоб об’єднати процеси комп’ютерного набору і писання від руки, винайшли Recorder Pen – ручку, яка перетворює написаний рукою текст у друкований.
Ще 15 років тому примхливий викладач міг легко ускладнити життя – варто внести по одній правці на кожному аркуші реферату, і учень має клопіт переписувати все від початку до кінця. Нині реферати зберігають на комп’ютерному диску й роздруковують за хвилину. Викладач має шукати інші шляхи – приміром, бути об’єктивним. Але й учень уже не скаже, що домашнього завдання немає, бо пес подер зошити.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!