Đăng Ký Đăng Nhập

Rozpodil Misc Na Byudzhet Najbilshe Dodala Lvivska Politexnika A Najslabshi Budut Vchitelyami 1917

Розподіл місць на бюджет: найбільше додала Львівська політехніка, а найслабші будуть вчителями


ЗНОЗавершено розподіл абітурієнтів по вищих навчальних закладах на бюджет. 184 778 абітурієнтів рекомендовані  до зарахування на місця держзамовлення. Щоб рекомендація завершилася зарахуванням, вступник має принести до приймальної комісії ВНЗ оригінали документів. Це необхідно зробити до 18.00 5 серпня.

У вступній кампанії 2016 року діяла автоматична система розподілу місць держзамовлення між вишами залежно від того, які виші та які спеціальності в них обирали вступники з максимальними балами ЗНО. Таким чином впроваджують систему «місце йде за абітурієнтом» замість попередньої, де держзамовлення розподіляли в Міносвіти.

Були побоювання, що всі вступники прагнутимуть вчитися в столичних вишах і таким чином приведуть до і так розвиненого міста всі бюджетні освітні кошти, тоді як регіональні заклади занепадатимуть. Цього не трапилося: серед топу вишів, які отримали найбільший приріст держзамовлення з введенням нової системи Київ представляють менше половини закладів.

Топ-20 вищих навчальних закладів з найбільшим ростом місць державного замовлення

Місця зосередилися в тих університетах, де пропонують високий рівень підготовки, пояснює заступник міністра освіти Інна Совсун: «Зокрема, ми бачимо, що в ТОП-20 вишів за збільшенням місць держзамовлення  більше половини – це не київські виші. І – основне – практика показала, що ця система піднімає прохідний бал і кращі абітурієнти отримують можливість навчатися в університетах». Особливо багато регіональних вишів у другій 20-ці.

Найвищі прохідні бали знадобилися для вступу на програмування, право й економіку.

Найнижчі прохідні бали сформувалися на педагогічних спеціальностях, на цій проблемі наголошують експерти. «Ми бачимо дуже низькі прохідні бали на підготовку вчителів фізики. Найвищий прохідний бал тут 127, найнижчий 100,85», – каже Інна Совсун.

Неочікуваний наслідок впровадження електронної системи вступу згадала експерт з громадянської мережі «ОПОРА» Наталія Радиш. Оскільки для формування заявок до вишів, визначення їх пріоритетності не потрібна особиста присутність, цим скористалися батьки вступників. «Цього року побільшало звернень від абітурієнтів, які жалілися, що їхні батьки подають заяви замість них. Вони запитували, як ці заяви можна скасувати», – зауважила Наталія Радиш.

Покрокову інструкцію, як шукати себе в списках рекомендованих на замовниках, розміщено на сайті Міносвіти. Якщо все одно є запитання, їх можна поставити на гарячій лінії Міносвіти «Вступна кампанія 2016»: 0(44) 481 32 15, 0(68) 951 25 13.