Đăng Ký Đăng Nhập

Rozraxunok Baliv Zno Z Ximii 1273

Розрахунок балів ЗНО з хімії


ЗНО

Від 0 до 4 балів можна отримати в разі правильного виконання завдання



Якщо випускника цікавлять природничі науки чи радіоелектроніка, корисні копалини чи агрономія, харчові технології чи будівництво – для вступу до обраного вишу може знадобитися сертифікат ЗНО з хімії. Розрахунок балів ЗНО з цього предмету дозволить визначити свій фінальний тестовий бал і шанси на вступ.

На ЗНО-2016 буде 50 завдань з цієї дисципліни, й у виконанні треба вкластися в 150 хвилин. Завдання поділені на 4 типи: вибір однієї відповіді, встановлення відповідності, встановлення послідовності та завдання відкритої форми. За кожним із цих завдань своя схема підрахунку балів.

Отже, як розрахувати бали ЗНО з хімії?

ЗАВДАННЯ 1-34

Вибір однієї правильної відповіді. До запитання наведено 4 варіанти відповіді, і правильний з них лише один. Щоб виконати завдання правильно, треба обрати потрібну відповідь і позначити її в бланку відповідей.

Можна отримати 0-1 бал: 1 – якщо вказано правильний варіант відповіді, 0 – якщо вказано неправильний варіант, не один варіант, не вказано нічого.

ЗАВДАННЯ 35-40

Встановлення відповідності, пошук «логічних пар». До завдання наведено інформацію, позначену ліворуч цифрами від 1 до 4 і праворуч буквами від А до Д. Треба встановити відповідність між кожною буквою і цифрою, утворити між ними «логічні пари». Щоб завдання вважалося виконаним, треба зробити правильні позначки в бланку відповідей на перетинах рядків з цифрами і колонок з буквами.

Оцінюється в 0-4 бали: по 1 балу за кожну правильну логічну пару, 0 – якщо всі позначки зроблено неправильно або їх взагалі немає.

ЗАВДАННЯ 41, 42

Встановлення правильної послідовності. До кожного завдання наведено перелік дій (понять, формул, характеристик), позначених буквами, і перелік цифр. Дії потрібно розташувати в правильній послідовності, де перша дія відповідає цифрі 1, друга – цифрі 2 і так далі. Завдання вважається виконаним, якщо учасник ЗНО правильно зробив позначки на перетинах рядків цифри і колонок букв.

Можна отримати 0-3 бали: 3 – правильно вказано послідовність усіх подій, 2 – наведено першу та останню події, 1 – вказано правильно або першу, або останню подію, 0 – жодної правильної відповіді або відповіді не надано.

ЗАВДАННЯ 43-50

Завдання відкритої форми з короткою відповіддю. Треба отримати числовий результат і вписати його до бланку відповідей у вказаних у завданні одиницях величини.

Завдання 46, 47 складаються з двох частин. За правильну відповідь до кожної частини нараховують 1 бал. Відповідно за правильно виконані обидві частини за завдання можна отримати 2 бали. 0 – якщо обидві частини виконано неправильно або відповіді на завдання немає.

Завдання 43-45, 48-50 оцінюють у 0 або 2 бали: 2 – якщо зазначено правильну відповідь, 0 – якщо неправильну або відповіді немає.

ПЕРЕВЕДЕННЯ БАЛІВ ЗНО В СЕРТИФІКАТ

Максимальна кількість балів за тест ЗНО з хімії – 80. Тестовий бал, отриманий у результаті сумування балів за всі завдання, переводять за шкалою 100-200 балів. Це необхідно для сертифікату ЗНО, адже оцінка в ньому має мінімальне значення 100 і максимальне 200. Дізнатися, яка сама оцінка ЗНО відповідатиме отриманому тестовому балу, можна після обрахунку всіх результатів ЗНО з хімії. Їх рівномірно розподіляють за рейтинговою системою, і Український центр оцінювання якості освіти оприлюднює на сайті таблицю переведення балів.

Таблиці за 2015 рік з усіх предметів уже оприлюднено, тож можна ознайомитися з тим, як переводили бали тоді й загалом детальніше дізнатися про схему переведення балів.