Đăng Ký Đăng Nhập

Seo Trendi Na 2016 Rik 1867

SEO-тренди на 2016 рік


Тренди



1. Мобільна аудиторія в центрі уваги. Розбіжності у пошуковій видачі з мобільного пристрою та з десктопу стають все більш разючими. Сайти, що не мають мобільної версії, понижуються у рейтингу під час пошуку з мобільного пристрою. Новий алгоритм ранжування був запущений Google ще у квітні 2015 року, і з того часу цей тренд лише зростає.

2. Сторінки з відкритим кодом для швидкого завантаження мобільного контенту. Google AMP (Accelerated Mobile Page) – ще один винахід, покликаний прискорити обмін інформацією між веб-сайтом і мобільним пристроєм будь-якого формату. AMP-сторінки дозволяють сайтам доволі швидко за допомогою спеціальних конструкторів створювати мобільні версії сторінок сайту і таким чином збільшувати аудиторію і органічний трафік. Для сайтів на безкоштовній платформі WordPress вже є спеціальний плагін створення таких сторінок. AMP-контент активно індексується пошуковиками і підтягується за популярними хештегами.

3. Більше відповідей на прямі пошукові запити відразу у пошуковику. Перевірити, як це працює, дуже просто: вбийте у вікно пошуку Google назву своєї улюбленої футбольної команди. У верхній частині пошуковик вам запропонує найсвіжіші новини за запитом (у даному випадку результати останніх зіграних матчів), а праворуч ви побачите вкладку з логотипом і загальною інформацією. Щоб ваша компанія могла скористатися такими ж можливостями, вам треба потрапити до поля зору такого інструменту пошуковика, як Google Knowledge Graph. Для цього:

  • Отримайте сторінку вашого бренду у Вікіпедії;
  • Створіть сторінку бренду у Google+;
  • Переконайтеся, що на вашому сайті правильно розміщені мітки (http://schema.org/);
  • Отримайте посилання на свій сайт на ресурсах такої самої чи близької тематики;
  • Уникайте займенників у заголовках – віддавайте перевагу значущим словам і числівникам, щоб Google розумів, про що йдеться.

4. Перевагу отримують трастові і авторитетні сайти. Як би не змінювався алгоритм пошукової видачі, Google завжди віддає перевагу сайтам з багаторічною історією і великою кількістю релевантного контенту.

5. Тематична релевантність сайту – на першому місці. Що може допомогти піднятися у пошуковій видачі молодим сайтам з ще не напрацьованим авторитетом – так це відповідність вимогам тематичної релевантності. Google навіть випустив спеціальний підручник на цю тему (перший 160-сторінковий реліз у 2015-му, перевидання – 28 березня 2016 року, 146 сторінок). Скачати Search Quality Guidelines можна за посиланням.

6. Продовжується боротьба Google з сірими посиланнями. Всі, хто використовував сумнівні методи нарощування лінкової маси сайту, виявили, що їх домени чи блоги втратили у своїй індексації. Google все більше уваги приділяє поведінці користувача на сайті, тож напрямок UX (user experience) буде поступово витісняти просування за допомогою посилань.

7. Швидкість завантаження сайту. Як і раніше, швидкість завантаження сторінок впливає на ставлення користувача до ресурсу, а відповідно – на місце сайту у пошуковій видачі. KissMetrics виявили, що 47% інтернет-користувачів вважають нормальною швидкість до 2 секунд, причому 40% залишають сайт, якщо сторінка завантажується довше 3 секунд.

8. Поведінка користувача – ключ до успіху. Урахування поведінкових факторів – достатньо складний процес, однак саме сайтам з гарними показниками юзер-експіріенс Google віддає перевагу. Перегляди сторінок, процент відмов, тривалість перегляду сторінок – за всі показники буде точитися основна боротьба у найближчому майбутньому.  (via)

Налаштувати контент сайту під вимоги пошукових систем Google і Яндекс допоможе спеціальний курс на платформі EDUGET – «SEO: оптимізація контенту під Google і Яндекс». Курс веде Олена Конюшок, фахівець у сфері оптимізації і просування сайтів, з досвідом роботи у найбільших медіахолдінгах України – UMH, OMG, Starlight Media.