Đăng Ký Đăng Nhập

Sertifikat Zno Diyatime Ne Menshe 2 Rokiv 1609

Сертифікат ЗНО діятиме не менше 2 років


ЗНО



Перший етап ЗНО-2016 завершився: сьогодні абітурієнти складають історію України й отримують передишку до 3 червня, коли починаються ЗНО з решти 9 предметів. За цей час можна перевірити свою підготовку, систематизувати знання і додатково пройти складні теми на онлайн-курсах ПроЗНО з англійської мови та біології. До того ж на платформі EDUGET зібрані тести ЗНО з усіх предметів за попередні роки. Їх можна проходити онлайн, результати зберігатимуться в Особистому кабінеті, щоб можна було відстежувати власний прогрес. 

За кілька років існування ЗНО в Україні всі звикли до кількох аксіом: ЗНО складають у форматі тестів, оцінку вираховують за рейтинговою системою, сертифікат ЗНО дійсний лише рік.

11 травня міністр освіти Лілія Гриневич спростувала останню з аксіом: відтепер сертифікат ЗНО діятиме кілька років. Тобто учасники ЗНО-2016 зможуть скористатися своїми сертифікатами 2017 року, а може й пізніше.

На своїй фейсбук-сторінці Лілія Гриневич пояснює, що таку можливість дає впровадження порогу склав/не склав: «Ця методика показала свою дієвість і цього року буде продовжена. Це означає, що ті, хто пройде ЗНО цього року, зможуть скористатися своїми сертифікатами у вступній кампанії 2017 року».

Мається на увазі те, що пороговий бал і так відсікає тих абітурієнтів, чий рівень недостатній для навчання у виші. Тому ті, хто здолає поріг, автоматично визнані гідними отримання вищої освіти. З іншого боку – поки неясно, яким чином цьогорічна оцінка ЗНО корелюватиметься з оцінками минулого року, адже вони визначаються за рейтинговою системою і жорстко залежать від результатів інших учасників ЗНО.

Це зазначає колишній керівник УЦОЯО Ігор Лікарчук: «Рейтингова оцінка, якою визначається результат ЗНО, залежить не лише від знань одного конкретного абітурієнта, але й від того, які знання мають інші учасники ЗНО. А ці знання в кожної щорічної популяції абітурієнтів різні. Тож до того, щоб порівнювати результати, отримані в різні роки, потрібно або відмовитися від рейтингової оцінки, або розробляти методику такого порівняння. Я вже не кажу про різний пороговий бал щороку, про різну складність тестів щороку, про різні програми ЗНО щороку та про ряд інших чинників». 

Методична можливість порівняти результати ЗНО різних років існує, стверджує Лілія Гриневич: «Поки ми продовжуємо наукову і експертну дискусію, скільки саме років буде дійсний сертифікат ЗНО, але щонайменше 2 роки – це можна сказати точно».

Для чого впроваджено ці зміни? Міністр освіти посилається на світову практику: «Нагадаю, що результати міжнародних тестів TOEFL та IELTS визнаються протягом 2 років, а GMAT – 5 років». Можливість використати сертифікат через рік дасть можливість випускнику зважити рішення про вступ до вишу, вирушити в подорож чи піти працювати. Водночас немає відповіді на запитання: чи можна вважати, що за кілька років людина матиме той самий рівень знань і зможе повноцінно включитися в навчання у виші. Опоненти не погоджуються і з паралеллю між ЗНО і тестами TOEFL та IELTS, адже в першому випадку йдеться про рейтингову оцінку, а в другому – про незалежну: «Це як на чемпіонаті світу з футболу називати переможцем не того, хто в цьому турнірі виграв у своїх нинішніх опонентів, а ту команду, яка забивала найбільше м’ячів в одному з останніх декількох турнірів».

Отже, дискусія триває, та принаймні 2-річні дію сертифіката Лілія Гриневич гарантує: «Відповідні норми будуть закладені в умовах вступу до вищих навчальних закладів на 2017 рік, які будуть затверджені і оприлюднені восени».