Працівники бувають категорій А, В і С. Важливо наймати найкращих – А, вони набиратимуть таких же, і ви отримаєте суперпрофесійний колектив
Мітчел Гарпер (Mitchell Harper) – підприємець, інвестор і бізнес-консультант. Він побудував 6 компаній загальною вартістю $100 млн, одну з них продав, дві поки не дають прибутку, а три – фінансово успішні.
Окрім керування компаніями, він пише книги, веде вебінари і блоги, консультує власників бізнесу: як найняти на роботу найкращих працівників, залучити клієнтів чи інвестиції, вийти на самоокупність. Відеолекції та онлайн-курси Мітчела Гарпера популярні серед початківців у бізнесі й мають мільйони переглядів.
У блозі «Як я вибираю і наймаю працівників» Мітчел
Загалом працівників він поділяє на три категорії: А, В і С.
Як ці типажі набирають команду?
У команді зазвичай 5% найкращих, 85% більшості та 10% найгірших
Очевидно, для найкращої роботи компанії треба максимально наситити її А-гравцями. Свою ефективність рекрутера на початку підприємницької діяльності Мітчел оцінює в 50% – тобто із 2 працівників лише один добре підходив на посаду. Зараз Гарперу достатньо 7 запитань, щоб точно визначити працівника екстра-класу.
A-гравців складно не помітити – вони добре виконують свою роботу і швидко прогресують. Розумний менеджер швидко підхопить такого працівника і пропонуватиме йому складніші й відповідальніші завдання. А в результаті дасть вищу посаду.
Перегляньте профіль кандидата на LinkedIn – чи підвищували його хоч раз на попередніх місцях роботи. Якщо було хоча б одне підвищення, це добре, якщо два – чудово, а якщо три – це точно А-гравець.
A-гравці намагаються взяти на себе відповідальність, а не сховатися за спинами колег. Зазвичай це їм вдається. Ви маєте з’ясувати, чи добилися вони достатньої довіри на попередній роботі, щоб отримати важливе завдання під власну відповідальність.
A-гравцям подобаються виклики. Виявляється, що більшість із них не так часто змінюють компанії, як посади в них. Бо їм подобається постійно вчитися й підкорювати нові території.
A-гравець обов’язково вивчить компанію, до якої йде на співбесіду. Він намагатиметься зрозуміти вашу стратегію й прикинути перспективи. Важливо, щоб кандидат не лише хвалив вас, але й дав конструктивну критику.
Якщо людина не уявляє, чим ви займаєтеся, або в неї немає жодного міркування про вашу компанію, – це точно не вищий ешелон.
Якщо людина не уявляє, чим ви займаєтеся, або в неї немає жодного міркування про вашу компанію, – це точно не вищий ешелон
Запитання насправді може звучати інакше, але головне тут – переконатися, що в людині є впевненість у собі і немає зверхності. Це тонка межа.
A-гравці часто мають довгий список проектів і здобутків. Але важливо, яким чином людина про це говорить. Одна річ, якщо кандидат описує успішні проекти, команди, процеси. Інша – якщо він вихваляє виключно себе й акцентує свою крутість. Можливо, це професійна людина, але для команди це поганий гравець.
Як уже говорилося, А-гравці завжди шукають можливості навчатися. Не обмежуйтеся прогнозованою відповіддю «Так, хочу». Запитайте, чого вони навчилися на попередніх роботах, а яке навчання заплановано на найближчі півроку. Також поцікавтеся, яку книгу зараз читає ваш кандидат і чому обрав її.
Дуже важливо, що саме запитує людина на співбесіді. А-гравцям не байдуже, в якій компанії вони працюватимуть, в якій команді, з якими перспективами. Вони обов’язково розпитуватимуть вас, а якщо ні – це гравець іншого класу.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!