Đăng Ký Đăng Nhập

Shho Take Afiliatnij Marketing I Yak Napisati Tekst Shho Prodaie 1719

Що таке афіліатний маркетинг і як написати текст, що продає?


ЛайфхакиАфіліатний маркетинг – що це?

Серед безлічі пропозицій, які відповідають на запитання «Як заробити в Інтернеті?», більшість так чи інакше стосуються афіліатного маркетингу, навіть якщо автори публікації не знають такого слова. У нас закріпився термін «партнерські програми» чи «партнерки», західний варіант Affiliate Marketing передається як афіліатний чи афіліативний маркетинг.

Що це таке і як це працює? Для блогера, наприклад, це означає можливість заробити на своїх цікавих постах. Так, у публікацію про подорожі вставляється інформація про гарний готель чи ресторан з посиланням на веб-сайт, про зручну для мандрівника камеру із зазначенням моделі й виробника. Якщо у блогера укладено договір з тими, на кого він посилається, то з кожного продажу чи інших видів конверсії він отримує свій відсоток.

З боку компанії все набагато складніше. Вміння побудувати партнерські відносини з різними сайтами і блогами, вписатися у їхній контент, забезпечити продажі ціниться доволі високо. Процес вимагає часу, терпіння, напрацьованих контактів, знання цільової аудиторії замовника і сайтів-партнерів і постійного калібрування під мінливі обставини й очікування читачів. Ця галузь інтернет-маркетингу виникла порівняно недавно, і потреба у фахівцях щороку зростає. Розібратися з афіліатним маркетингом можна на спеціальному курсі на платформі EDUGET – «Affiliate Marketing. Старт».

Як додатковий матеріал до курсу пропонуємо поради блогерам, як вписати продукт у пост, щоб аудиторія сприйняла його позитивно. Автор порад – Андре Кляйн (Andr Klein), консультант для DocPath.

Головним чинником у прийнятті рішення про покупку, перехід на сайт, заповнення форми etc., за Андре Кляйном, як і раніше залишається текст, який описує продукт чи послугу і спонукає до конкретних дій.

Як написати текст, що продає?

Привернення уваги

Перш за все треба переконати читачів перейти на сайт і прочитати головну пропозицію. Реальність така, що більшість людей надто зайняті, щоб читати довгі тексти. При цьому читачі позитивніше сприймають презентацію продукту у формі розповіді, де є захопливий сюжет і несподіване закінчення. Причина популярності історій проста – люди хочуть знати, чим усе завершилося, тож такий текст має більше шансів бути прочитаним повністю.

Друга причина ефективності історій – їм довіряють, особливо якщо описуються типові для більшості ситуації. І як наслідок, довіряють згаданому продукту й описаним властивостям. Найзручнішою для продажу структурою стала двочастинна, де на початку у вигляді життєвої ситуації описується проблема, з якою може зустрітися кожен, а далі іде розповідь про варіант її вирішення. Проблеми зайвої ваги, здорового харчування, освіти й виховання, додаткового заробітку, сімейного відпочинку, економії – те, що викликає емоційний відгук у більшості й буде з великою вірогідністю прочитане разом з інформацією про продукт.

Важливий момент: якщо ви просуваєте не товари мас-маркету, а щось специфічне – наприклад, сценічне освітлення, – треба бути в цій темі експертом або не братися за неї взагалі.

Якщо ж поставлено за мету просувати саме такий вузьконішевий продукт, важливо від початку прописати стратегію, що допоможе людям з певними запитами (наприклад, підібрати освітлення до свята) знайти ваш матеріал і рішення в ньому.

Одними з найуспішніших способів привернення уваги залишаються риторичні запитання (наприклад, «Чи варто вступати до університету?») і провокаційні твердження. Якщо риторичне запитання примушує читача задуматися й самому підібрати варіант відповіді, фокусуючи увагу на суті проблеми, то сміливі твердження привертають увагу своєю парадоксальністю, примушують відволіктися й розібратися, про що йдеться.

Стиль викладення

Після того як увагу було завойовано, важливо не відпускати читача ні на хвилину. Розповідь має текти плавно, без особливих перешкод, щоб читач переходив від рядка до рядка й не задумувався про те, щоб піти зі сторінки. Це ще одна причина, через яку багато сайтів обирають для текстів довгий і вузький дизайн блоків – щоб перегортання тексту було природнім. 

При цьому важливо дотримуватися рівномірності ділення на абзаци й переважно використовувати короткі змістовні речення. Текст має бути зручним для швидкого прочитання – у цьому допоможе не лише розбивка на абзаци, але й декілька підзаголовків, зручна навігація, підкреслювання й виділення ключових моментів.

Однак із цим також важливо не переборщити, оскільки в гонитві за красою верстки можна розгубити довіру користувача до самого контенту. Достатньо стежити, щоб твердження, винесені в підзаголовки, формували коротку логічно пов’язану розповідь чи перелік рекомендацій.

Безумовно, найголовніше у вашому тексті – щоб він не був нудним. Щойно ви починаєте повторюватися, якість контенту падає і ви втрачаєте читачів. Для перевірки сприйняття написаного дайте готовий текст почитати комусь із друзів і спитайте, на якому моменті вони відволіклися на щось інше. Перечитайте самі до публікації з тією ж метою. Проблемні місця краще переписати цікавіше чи додати розділювачів тексту – абзаців, підзаголовків.

Зацікавити аудиторію контентом не надто складною, якщо тема дійсно бере за живе. Можна напряму звертатися до прихованих переживань чи сумнівів читача. Завжди є люди, які в будь-якому матеріалі знаходять приводи для скепсису. Задача автора передбачити будь-які «так, але…», що виникнуть у скептиків і циніків, – для цього варто відразу окреслити можливі проблеми й запропонувати їхні рішення.

Зручне формулювання – «Я знаю, що ви зараз думаєте».  Приклад використання:

«Я знаю, що ви зараз думаєте: «Ось ще одна програма, яку ніхто не пройде до кінця». Ви пробували безліч разів, чи не так? Що відрізняє саме цю програму? У мене самого була така думка, однак знаєте, чому саме ця програма тренувань є такою ефективною? Бо вона дає швидкий ефект, а ще за нею так приємно займатися, що не помічаєш, як звикаєш виконувати вправи!».

Звернення до експертів і статистики

Простому блогерові складно бути авторитетним джерелом. Однак він може знайти вагомі аргументи для своєї аудиторії, звернувшись із запитанням до експертів і додавши статистику з використання продукту чи з проблеми, що обговорюється. Хоча більшість знає, що статистика часто використовується для маніпулювання суспільною думкою, це не заважає всім, включно зі скептиками, благоговійно ставитися до цифр і діаграм.

Якщо ексклюзивної думки експерта знайти не вдалося, виручить навіть цитата: у будь-якому разі соціальна вага автора слів впливатиме на прийняття рішення читачем. Добірка відгуків про продукт працює так само, як цитата, плюс створює відчуття, що всі вже спробували його. До того ж виникає бажання асоціюватися з цими симпатичними успішними людьми.

Як підвищити цінність продукту, що рекламується?

Ефект дорожчий за продукт

Будь-який продукт чи послуга отримують цінність не самі по собі, а завдяки унікальній торговій пропозиції, яка створюється адаптованим під очікування певної аудиторії описом властивостей і переваг продукту. Будь-яка пропозиція мусить мати емоційний гачок, який допоможе здійснити покупку – бо більшість речей ми купуємо, спираючись на емоції, а не на логіку.

Перифразуючи давнє прислів’я, продавати треба не капелюх, а голову в теплі. Тим легше продавати – бо голова, що мерзне, вже є проблемою, а тепла голова асоціюється з комфортом і відчуттям щастя.

Так само і продаючи, наприклад, eBook, ви продаєте не книгу, а фітнес, впевненість у собі, любов до життя. Треба продати книгу про те, як заробити гроші онлайн? Читачу варто продавати фінансову свободу, позбавлення від боргів і проблем з грошима. Ви можете заробити набагато більше, продаючи свободу і нове прекрасне життя, ніж пропонуючи документ у PDF. 

Важливо, щоб ваші читачі захотіли ваш продукт, а не просто зацікавилися ним. Бажання змінити своє життя викликає емоцію, за якою логічно йде бажання покупки – а далі все залежить від характеристик лендінгу і наявності різних CTA-кнопок (Call To Action) на сторінці, що продає.

Терміновість як фактор

Коли ви примушуєте людину прочитати ваш текст, що продає, ви створюєте в її мозку своєрідний нейрохімічний коктейль. Ви хочете сфокусувати увагу за допомогою парадоксальних висловлювань, вибудовуєте композицію розповіді від опису проблеми до пошуків рішення, потім звертаєте увагу на торгову пропозицію і змальовуєте картини нового життя разом із набутими завдяки продукту якостями. У цей момент в читача дійсно виникає бажання придбати розрекламований товар.

Наступний етап – створення занепокоєння. Бажано дати зрозуміти, що ця пропозиція не чекатиме рішення про покупку вічно, що ціна зміниться чи сам продукт буде знято з виробництва. Таким чином створюється ефект «терміновості», який підштовхує до остаточного рішення. Окрім того, часові обмеження завадять читачу закрити вікно сайту і піти «подумати, порадитися».

2 головні способи створення часових рамок пропозиції:

  • обмежена кількість товару на складі;
  • обмеження терміну дії знижки.

Таким чином можна досягти бажаного тремтіння в колінах, коли так хочеться пошвидше купити товар, що неможливо втриматися.

Усунення ризиків

Важливий момент продажів – профілактика можливих ризиків. Усі покупці бояться тих чи інших втрат. Уникання проблем цікавить людей більше, ніж отримання переваг. Якщо пересічному клієнту запропонувати гру, де він має 75% шансів виграти $100 проти 25% шансів програти $20, він, скоріше за все, відмовиться грати взагалі.

Те саме відбувається під час приймання рішення про покупку – будь-який ризик здатний вплинути негативно. Ось чому варто завжди пропонувати «гарантію 100% повернення коштів». Ще краще – стратегія «спробуй до покупки». Усі великі афіліатні мережі пропонують тестери продукту чи безкоштовну частину контенту. У будь-якому разі цей крок позбавить стресу не лише покупців, але й автора тексту.