Đăng Ký Đăng Nhập

Shho Take Jira Ta Chomu Ii Vprovadzhuyut Veliki Kompanii 2639

Що таке Jira та чому її впроваджують великі компанії


Тренди

Ті, хто стикався з роботою у великих фірмах, знають, що там часто необхідні програми з управління проектами. Jira – один з таких варіантів. Це комерційний продукт, який допомагає відстежити прорахунки. Він потрібен для взаємодії співробітників.Розробкою займалася компанія Atlassian. Jira є частиною програмного забезпечення цього виробника. Разом з Confluence становить пару основних товарів.

Як працює Jira

Програму не потрібно встановлювати на ПК, оскільки вона побудована на базі веб-інтерфейсу. У Atlassian вийшла досить універсальна версія. З огляду на те, що Jira – це система управління декількома проектами, варто розуміти і її задачі.

Основним елементом програми є задача. У ній є назва проекту, його тематика та класифікація, також вказані пріоритети, компоненти і контент. Щоб розширити її, досить використовувати додаткові поля, додатки або коментарі. В цьому випадку можна підключити призначені для користувача поля, а в якості додатків служать фото і скріншоти.

Задачі Jira – динамічний елемент, яким просто управляти. Їх можна редагувати, змінювати статус. В налаштуваннях легко змінити потік операцій, щоб визначати переходи між станами задачі. Все, що відбувається в процесі роботи, зберігається в журналі подій.

Таким чином, автор задачі делегує її собі або підлеглому чи колезі та може стежити за її виконанням. Наприклад, увімкнути таймер і дізнатися, скільки реального часу було витрачено на її виконання. Після виконання задача йде на погодження, але її можна повернути на доопрацювання, якщо автора не влаштовує результат.

Major updates to Jira Software's roadmaps - Work Life by Atlassian

Переваги Jira

Оскільки програма багатозадачна, у неї є багато можливостей конфігурації. Наприклад, для певної програми вибирається свій тип завдання зі всіма статусами, видами та уявленнями. Схеми в програмі служать для визначення прав доступу, поведінки, видимості та іншого. Все це необхідно налаштовувати для індивідуального проекту.

Сервіс справляється і з непрофільними завданнями. Наприклад, може управляти вимогами, ризиками, реалізовувати систему бронювання та автоматизувати процес рекрутингу.

На робочій дошці встановлено багато особливих функцій, які мають різні можливості. Наприклад, платформа використовується для внутрішнього і зовнішнього управління проектами, гнучко відстежує і розробляє ПО.

JIRA Portfolio: планирование и управление - Teamlead - Teamlead ...

Спочатку програма була спроектована для того, щоб задовольняти потреби користувачів в різних нішах і галузях. З 2002 року вона пройшла величезний шлях еволюції, розвиваючись і беручи до уваги вимоги сучасних проектів.

Щоб задовольнити всі потреби, розробники впровадили підхід Scrumban, адаптується під будь-який сценарій користувача. Алгоритми сервісу розуміють вимоги до проекту і налаштовують його самостійно. Це значно прискорює робочий процес і спрощує роботу.

Дуже зручно і те, що при якихось промахах одного з членів команди, відразу всі учасники отримують повідомлення про помилку. Таким чином, жодна похибка не залишиться непоміченою.

Як уже згадувалося, установка Jira не потрібна, якщо ви використовуєте ПК, оскільки це веб-сервіс. Якщо ж проект великий, а його учасників багато, можна скачати собі програму на гаджет. Інтерфейс мобільного додатка простий і зручний. Підтримуються пристрої Android і iOS. Також програму можна інтегрувати в телеграм і отримувати повідомлення про завдання там.

Звичайно, перелічити всіх, хто встановив собі цю програму, неможливо. Є серед користувачів імениті. Наприклад, Nokia, Electronic Arts, LG, Європейський парламент, Гарвардський і Стенфордський університети. Взагалі, кількість компаній і установ, хто використовує Jira, понад 14 тисяч. Програма працює в 122 країнах світу.

Ангеліна Головко
Автор