Ті, хто стикався з роботою у великих фірмах, знають, що там часто необхідні програми з управління проектами. Jira – один з таких варіантів. Це комерційний продукт, який допомагає відстежити прорахунки. Він потрібен для взаємодії співробітників.
Розробкою займалася компанія Atlassian. Jira є частиною програмного забезпечення цього виробника. Разом з Confluence становить пару основних товарів.
Програму не потрібно встановлювати на ПК, оскільки вона побудована на базі веб-інтерфейсу. У Atlassian вийшла досить універсальна версія. З огляду на те, що Jira – це система управління декількома проектами, варто розуміти і її задачі.
Основним елементом програми є задача. У ній є назва проекту, його тематика та класифікація, також вказані пріоритети, компоненти і контент. Щоб розширити її, досить використовувати додаткові поля, додатки або коментарі. В цьому випадку можна підключити призначені для користувача поля, а в якості додатків служать фото і скріншоти.
Задачі Jira – динамічний елемент, яким просто управляти. Їх можна редагувати, змінювати статус. В налаштуваннях легко змінити потік операцій, щоб визначати переходи між станами задачі. Все, що відбувається в процесі роботи, зберігається в журналі подій.
Таким чином, автор задачі делегує її собі або підлеглому чи колезі та може стежити за її виконанням. Наприклад, увімкнути таймер і дізнатися, скільки реального часу було витрачено на її виконання. Після виконання задача йде на погодження, але її можна повернути на доопрацювання, якщо автора не влаштовує результат.
Оскільки програма багатозадачна, у неї є багато можливостей конфігурації. Наприклад, для певної програми вибирається свій тип завдання зі всіма статусами, видами та уявленнями. Схеми в програмі служать для визначення прав доступу, поведінки, видимості та іншого. Все це необхідно налаштовувати для індивідуального проекту.
Сервіс справляється і з непрофільними завданнями. Наприклад, може управляти вимогами, ризиками, реалізовувати систему бронювання та автоматизувати процес рекрутингу.
На робочій дошці встановлено багато особливих функцій, які мають різні можливості. Наприклад, платформа використовується для внутрішнього і зовнішнього управління проектами, гнучко відстежує і розробляє ПО.
Спочатку програма була спроектована для того, щоб задовольняти потреби користувачів в різних нішах і галузях. З 2002 року вона пройшла величезний шлях еволюції, розвиваючись і беручи до уваги вимоги сучасних проектів.
Щоб задовольнити всі потреби, розробники впровадили підхід Scrumban, адаптується під будь-який сценарій користувача. Алгоритми сервісу розуміють вимоги до проекту і налаштовують його самостійно. Це значно прискорює робочий процес і спрощує роботу.
Дуже зручно і те, що при якихось промахах одного з членів команди, відразу всі учасники отримують повідомлення про помилку. Таким чином, жодна похибка не залишиться непоміченою.
Як уже згадувалося, установка Jira не потрібна, якщо ви використовуєте ПК, оскільки це веб-сервіс. Якщо ж проект великий, а його учасників багато, можна скачати собі програму на гаджет. Інтерфейс мобільного додатка простий і зручний. Підтримуються пристрої Android і iOS. Також програму можна інтегрувати в телеграм і отримувати повідомлення про завдання там.
Звичайно, перелічити всіх, хто встановив собі цю програму, неможливо. Є серед користувачів імениті. Наприклад, Nokia, Electronic Arts, LG, Європейський парламент, Гарвардський і Стенфордський університети. Взагалі, кількість компаній і установ, хто використовує Jira, понад 14 тисяч. Програма працює в 122 країнах світу.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!