Đăng Ký Đăng Nhập

Shho Take Smm Internet Prosuvannya Biznesu 1517

Що таке SMM? Інтернет-просування бізнесу


Лайфхаки



Що таке SMM? Абревіатура розшифровується як Social Media Marketing, тобто маркетинг у соціальних мережах. Спочатку соцмережі були майданчиком для неформального спілкування близьких друзів, багатьма й дотепер вони сприймаються саме так. Це накладає певний відбиток на стиль спілкування і характер контенту. Вміння так представити бренд, щоб користувач не сприйняв інформацію як вторгнення у приватне життя, врахувати час, інтереси аудиторії, місцеву специфіку – все це потребує спеціальних знань уже на старті, оскільки репутаційні втрати в разі помилки можуть коштувати надто дорого.

Сьогодні в соцмережах так чи інакше представлені практично всі: від державних організацій і великих корпорацій – до сімейного бізнесу і талановитих майстрів. Стиль спілкування в мережі, контент, аудиторія, бюджети різняться залежно від поставлених цілей: впізнаваність бренду, комунікація з клієнтами чи прямі продажі.

Для малого й середнього бізнесу значення соціальних мереж важко переоцінити: це і рекомендації, і реклама товарів і послуг, і сам процес продажу завдяки можливості безпосередньо спілкуватися з клієнтом. У найближчі роки аналітики прогнозують подальше лавиноподібне зростання прямих продажів за допомогою додатків Facebook Messenger і WhatsApp.

Як зайняти свою нішу й розкрутити бізнес з використанням інструментів SMM? Практичні поради з урахуванням специфіки вітчизняних соцмереж можна отримати на курсі від EDUGET «SMM для бізнесу: Курс молодого бійця», а загальне уявлення сформують рекомендації онлайн-агенції WordStream.

Перш за все треба скласти план. Будь-які цілі мають бути вимірні, і для просування сайту в соцмережах – це SMM ROI (Return of Investment). Повернення інвестицій можна виміряти за різними показниками, залежно від характеру обраних цілей.

Приклади цілей:

  • збільшення трафіку веб-сайту;
  • конверсії;
  • підвищення впізнаваності бренду;
  • створення ідентичності бренду та його позитивного образу;
  • поліпшення комунікації з головною аудиторією.

Для новачків у маркетингу, наприклад, для тих, хто розвиває свій сімейний бізнес, просування за допомогою SMM – це чудова можливість зрозуміти, як працюють маркетингові інструменти, знайти свою цільову аудиторію, підібрати ті методи продажу й переконання, які працюють для конкретного продукту, і потім використовувати їх в офлайнових продажах.

Як вивчити маркетинг і розкрутити сайт за допомогою SMM

  • Планування. Окрім згаданої вище роботи над установленням цілей, варто врахувати, що в соцмережах, як і в просуванні сайту, велике значення має робота з ключовими словами – саме вони можуть у підсумку привести правильну аудиторію.
  • Контент – перш за все. Ви не примусите користувачів поділитися інформацією, якщо вона їм не цікава. Детально про контент для соцмереж – у курсі «SMM для бізнесу»?.
  • Імідж бренда. Кожна соцмережа має своє «обличчя», свою аудиторію, і завдання грамотного SMM – знайти компроміс між збереженням ідентичності бренда та його презентацією на тій чи іншій платформі.
  • Блог. Окрім сторінок у соцмережах зовнішній блог дає можливість публікувати різноманітні статті, які не підходять для офіційного сайту, але дають користувачам можливість більше дізнатися про продукт. Пам’ятайте, навіть у Facebook є свій новинний блог.
  • Посилання. Якщо інші сайти пишуть про ваш продукт чи послугу, згадують в оглядах чи фотозвітах, то найкраще місце для публікації такого посилання – сторінка вашого бізнесу в соцмережі.
  • Моніторинг конкурентів. Соцмережі – не лише інструмент розкрутки власного сайту, а й ресурс отримання актуальної інформації про все у вашій галузі, в тому числі – і про досягнення конкурентів.
  • Вимірювання успіху за допомогою веб-аналітики. Ефективність соцмедіа відбивається у різноманітних статистичних даних, як вбудованих у саму мережу, так і отриманих через сервіс Google Analytics. Правильно інтерпретувати дані навчить курс веб-аналітики для початківців, а як розмітити посилання для відстежування ефективності постів у соцмережах і органічно вписати SMM-просування в повний маркетинговий мікс – курс маркетингу інтернет-проектів «Маркетинг у мурашнику».