Đăng Ký Đăng Nhập

Shho Treba Znati Marketologu Seo Optimizaciya 2471

Що треба знати маркетологу: SEO-оптимізація


Лайфхаки

Дуже часто клієнти знаходять продукт у пошуковиках, тому знатися на пошуковій оптимізації та її місці в контент-стратегії повинен кожен маркетолог.



Найвмотивованіший клієнт – той, що знайшов вас сам, використовуючи, наприклад, пошук Google, і готовий розглянути всі пропозиції на вашому сайті, якщо його зацікавив опис, що потрапив до цитати в пошуковику.

Коли ініціатива йде з боку потенційного покупця – це і є вхідний маркетинг: більш бюджетна і ефективна стратегія у порівнянні з вихідним маркетингом, за якого ви намагаєтеся привернути увагу рекламними банерами, флаєрами, роликами у мережі, на радіо та на ТБ.

SEO-оптимізація

На першому місці у вхідному (inbound) маркетингу – саме SEO-технології, включно з технічною та контентною оптимізацією сайту. В результаті ваш сайт повинен швидко скануватися пошуковими роботами і потрапляти до пошукової видачі на перші місця за тими позиціями, що є важливими саме для вашого продукту. Google постійно змінює алгоритм пошукової видачі, тому досвідчений SEO-шник повинен постійно тримати руку на пульсі. Можливо, вам доведеться періодично звертатися до фахівців з аутсорсу, проте розбиратися в основних параметрах необхідно самотужки.

Чому важливо SEO? Статистика:

  • 39% клієнтів приходять з пошуковика
  • 70% посилань, за якими переходять користувачі, органічні
  • 70-80% користувачів ігнорують рекламну видачу, надаючи перевагу органічній
  • 75% не заходять далі першої сторінки пошуковика
  • 93% онлайн-активності починається з пошуку в Google

Варто врахувати також, що ваші зусилля з пошукової оптимізації не дадуть моментального ефекту. Для прогнозування результатів SEO-оптимізації необхідно зважати на такі чинники, як вік і репутацію сайту, рівень конкуренції за бажаним запитом, методи пошукового просування – включно з якістю контенту, юзабіліті сайту (зручність для клієнта), поведінкові фактори. Мінімальний термін появи перших результатів оптимізації – 1-2 місяці, максимальний – 4-6 місяців. Якщо продукт цінового сегменту преміум, то ефект від SEO стане відчутним від 6-9 місяців до року.

Види SEO-просування залежно від дотримання правил пошукових систем діляться на білі, сірі, помаранчеві і чорні. Використання чорних методів просування гарантовано підведе сайт під штрафні санкції пошуковиків, помаранчеві методи залучають будь-яку аудиторію, навіть нецільову, що призводить до надмірних витрат бюджету. Сіре SEO не заборонено офіційно, проте практика накрутки відвідувань і надмірна покупка посилань можуть привернути увагу пошуковиків і знизити рейтинг сайту. Найліпше використовувати білі, дозволені види SEO-просування.

За типом SEO-оптимізація поділяється на технічне SEO й контентне SEO. Для ефективної реалізації маркетингової стратегії і повноцінної роботи сайту потрібні обидва типи.

Технічне SEO

– це оптимізація внутрішньої структури і контенту сайту для підвищення його позиції у пошуковій видачі. Цей вид оптимізації впроваджується і на етапі розробки, і в процесі функціонування сайту. Результати технічної SEO-оптимізації відчутні практично відразу. Перед стартом необхідно провести аудит сайту.

SEO-аудит– перевірка сайту на швидкість завантаження й індексації пошуковими роботами, на інтеграцію з пошуковими системами і соцмережами, коректність налаштувань веб-аналітики.

SEO-аудит включає:

  1. Аналіз посилань: вихідних, вхідних (із соцмереж) й від донорів посилань, аналіз розподілу маси посилань;
  2. Аналіз структури (архітектури) сайту: вкладеність сторінок, сторінки-дублі, биті посилання на сайті, розподіл ваги;
  3. Аналіз коду: помилки в HTML, наявність скриптів, швидкість завантаження сторінок, robots.txt, карта сайту, серверні помилки, редиректи;
  4. Аналіз контенту: унікальність текстів і картинок, обсяг тексту, контентні дублі, щільність ключових слів, перевірка на індексацію;
  5. Аналіз ключових слів: ядро запитів, точки входу, позиції за словами.

Потім виявлені помилки й недоліки виправляються розробниками, контент- і SMM-менеджерами під керівництвом SEO-фахівця і маркетолога.

Контентна SEO-оптимізація

– це просування сайту на перші позиції у пошуковій видачі завдяки його контенту: коли матеріали сайту відповідають очікуванням користувача, надають йому актуальну, корисну і приємно оформлену інформацію. Пошукові системи аналізують контент сайту, поведінку користувача, частоту оновлень контенту і відповідність ключовим запитам, і залежно від цього ранжують сайт на сторінці пошуку за тими чи іншими словами.

Контентне SEO включає:

  • webmasters Google;
  • збирання семантичного ядра для сайту;
  • створення релевантного контенту, тобто такого, що відповідає обраній темі;
  • роботу з інфоповодами й Google Trends;
  • внутрішню перелінковку сторінок сайту;
  • просування посиланнями.

Контентна SEO-оптимизація нерозривно пов’язана із контент-маркетингом, контекстною рекламою і SMM. Якщо для технічного SEO можна запросити фахівця на аутсорсі, то на контентному SEO варто знатися кожному маркетологу.

Засади технічного і контентного SEO можна опанувати на спеціальних курсах від професіоналів-практиків.