Đăng Ký Đăng Nhập

Shho Zavazhaie Realizuvati Kreativnij Potencial 1745

Що заважає реалізувати креативний потенціал?


Лайфхаки



Зовсім недавно в суспільстві визнавалося існування особливої касти – «люди творчих професій». Потім їх стали називати креативним класом, але сутність від цього не змінилася: це начебто художники й інші люди мистецтва, які працюють не за графіком, а за натхненням, їм потрібні особливі умови і, звичайно, особливий підхід як до результату, так і до автора.

На сьогодні реальність така, що креативність необхідна в будь-якій професії – менеджеру, пекарю, бухгалтеру, інженеру, юристу і так далі. З розвитком комп’ютерних технологій роботи відбиратимуть у людей усе більше й більше повсякденних робочих обов’язків, і щоб виграти в цій конкуренції, критично важливо розвивати творче ставлення до своєї професії.

Не варто засмучуватися, якщо здається, що доля не нагородила жодними талантами: насправді певний процент креативності є в кожного, достатньо лише поглянути, як граються діти. Щоб зрозуміти, де можна знайти власні додаткові резерви, варто пройти тест на профорієнтацію HILL International на платформі EDUGET. Велика деталізована характеристика особистості продемонструє можливості як у професійній, так і в особистій сфері. Третя частина тесту, профіль здібностей, допоможе розкрити саме свій творчий потенціал.

Нижче пропонуємо перелік з 6 перешкод, які можна усунути вже сьогодні, щоб стати креативнішим у роботі. via 

1. Ви й не пробували бути креативним. Ви ніколи не вірили у свої здібності. Почувши від когось  негативну оцінку своєї творчості, ще з дитинства поставили на собі хрест, змирилися з думкою, що цей шлях не для вас. Насправді креативний потенціал, здатність народжувати нові ідеї – це не щось унікальне, з цим народжується кожен. Спробуйте мислити нетрадиційно, виконувати незвичні дії, потроху змінювати спочатку своє найближче оточення, виконувати звичні завдання новим способом.

Відмова від креативності – спосіб зекономити зусилля, час та інші ресурси, стати непомітним на тлі більшості. Але чим тоді ви відрізняєтеся від робота?

2. Ви надто нормальні та прихильні рутині. Креативність у нас пробуджують ситуації, які ми назвали б дивними. Неочікувані події, незвичні предмети, загадкові природні явища. Якщо хочете розбудити в собі креативність, оточіть себе дивними предметами, слухайте незвичну для вас музику, змінюйте щоденний маршрут на роботу, звертайте увагу на незвичні дрібнички навколо вас, читайте про захопливі наукові факти й винаходи. Поступово ваш образ мислення змінюватиметься, ви самі станете все менш передбачуваним.

3. Ви перфекціоніст. Більшість вважає, що коли людина пропонує блискучі ідеї, які гарантують комерційний успіх, то вона креативна, а якщо ідея виявилася невдалою, то в цьому також провина її автора. Проте секрет полягає в тому, що креативність – це не якість, а кількість ідей, що продукуються. Вдала ідея зазвичай одна з тисячі, тож успішні креативники саме фонтанують ідеями, тому їм нескладно запропонувати такий величезний вибір. Спочатку хорошим результатом буде одна вдала ідея з шести, головне – почати і не зупинятися. Відкладіть убік свій перфекціонізм і починайте створювати світи, а коли оберете той, що виявився вдалим, повернете свої білі рукавички й почнете відточувати його до ідеалу.

4. Ви надто включені в проблему. Найкреативніші рішення з’являються, коли вдається подивитися на ситуацію з певної дистанції. Наприклад, люди, які працюють з с математичними обчисленнями, мають проблеми з візуалізацією тих чи інших властивостей об’єкту, що вивчається. У менеджера, який займається логістикою, з часом утворюється тонельне бачення проблеми, над якою він працює. Щоб подолати ці штучні кордони і знайти новий, креативний підхід до виконання завдань, вийдіть із замкнутого кола, зверніться по допомогу до оточення. Варто прислухатися до думок друзів і колег з приводу вирішення проблеми, побачити інші точки зору. Також спробуйте так пояснити суть справи, щоб вас змогла зрозуміти навіть дитина. Докладніше про колективну роботу над креативним вирішенням проблеми – в безкоштовному онлайн-курсі «Синектика».

5. Ви не ставите собі обмежень. Можливо, ви думаєте, що безмежний креатив народжується у стані абсолютної свободи, але факти доводять інше. Створення часових та інших обмежень стимулює креативний підхід. Так, обмеженість двома кольорами не заважає художнику-графіку створювати шедеври, а лише сім нот у численних комбінаціях вистачило не на одну симфонію.

Мінімалістичний, націлений на економію ресурсів підхід допоможе знаходити творчі рішення проблем і в бізнесі. Наприклад, як покращити комунікацію в компанії, додавши лише одне правило? Як зробити ефективнішим рекламний текст, просто змінивши кількість слів?

6. Ви відмовляєтеся від боротьби. Це найпростіша рекомендація в переліку, але з нею складніше за все впоратися. Більшість із нас розчаровуються після невдалих спроб, кидають розпочате і припиняють вирішувати проблему. Креативність – це не те, що з’явиться негайно за першим викликом, тож для її розвитку треба продовжувати рухатися в цьому напрямку: працювати над задачами, застосовувати нестандартні підходи, проводити мозкові штурми.

Не так багато зусиль потрібно, щоб стати креативнішим, а отримані переваги є незрівнянно більшими. Ви зможете відповідати на нові, несподівані виклики, побачите проблеми в новому світлі, зможете знаходити абстрактні рішення, навіть зумієте розбудити внутрішнього художника. Нехай історики сперечаються, розрубав Олександр Македонський Гордіїв вузол чи просто витягнув його опору – головне, що завдяки креативному підходу він став визнаним царем усієї Азії.