Đăng Ký Đăng Nhập

Socialni Zvyazki Zmicnyuyut Zdorovya 787

Соціальні зв’язки зміцнюють здоров’я


Лайфхаки



Нові дослідження встановили зв’язок між станом здоров’я та товариськістю людини. Різні вікові групи реагують на соціальну залученість по-різному, однак загальна тенденція така: що міцніше зв’язки в родині та з друзями, що потрібнішою відчуває себе людина, то нижчий ризик виникнення в неї захворювання.

У групі віком 12-18 років висока соціальна активність зменшувала ризик запалювальних захворювань до 21% з 27%, які було відзначено в тих, хто почувався ізольованим. Також активні дружні та родинні відносини попереджують виникнення ожиріння (на 48% рідше), що має велике значення для цієї вікової групи.

У старшій віковій групі, від 57 до 91 року, відчуття самотності збільшувало ризик підвищеного тиску на 142% – вражаюча цифра порівняно з діабетом, який провокує підвищення тиску в 42% випадків.

У середній віковій групі в тих, хто не вважав себе соціально значущим, ризик підвищеного тиску був у 54% випадків.

Дослідження проводили в США у вікових групах від 12 до 91 року, було охоплено від 863 до 7889 осіб (остаточні результати опубліковано 4 січня 2016-го в журналі PNAS). 

Для отримання точніших показників не обмежувалися звичайним опитуванням, дізнавалися рівень кров’яного тиску, індекс маси тіла, обсяг талії та рівень C-реактивного білку – маркеру запалювальних процесів.

«Однаково важливо заохочувати людей створювати широкі та глибокі соціальні зв’язки та будувати довгострокові відносини, покращувати свої соціальні навички, як і пропагувати здорове харчування та фізичну активність», – стверджує Янг Клер Янг (Yang Claire Yang), професор соціології в університеті Північної Кароліни у Чапел-Хіл.