Đăng Ký Đăng Nhập

Spravzhni Turniri Z Debativ V Ukraini 1121

Справжні турніри з дебатів – в Україні


Тренди

Турнір відбудеться в стилі британського парламенту. Зберуться 40 команд з різних міст країни.Відчути себе героями фільму Великі сперечальники (The Great Debaters) зможуть найкращі митці дискусії цими вихідними, 20-21 лютого.

Організовує турнір «Федерація дебатів України», яка налічує близько 20 філій по країні. Дебати відбудуться в стилі британського парламенту. Учасники уявлять себе представниками уряду й опозиції та відстоюватимуть перед суддями певну точку зору. У кожному раунді буде запропонована нова тема для дискусії.

Дебати — командна рольова інтелектуальна гра. Одна команда має доводити якусь тезу і аргументувати, друга при цьому опонує й висловлює контраргументи. Мета кожної команди – переконати суддів у свої правоті. Дебати мають різні формати і правила, відрізняються кількістю гравців та відведеного на промови часу. У британському форматі, за яким змагатимуться в Києві, грають 4 команди по два гравці (дві за уряд та дві за опозицію).

Участь у дебатах – це можливість потренуватися в ораторському мистецтві, критичному мисленні, перевірити ерудованість. Можливість відчути інтелектуальний драйв. Голова оргкомітету Арьє Мора каже: «Дебати – це набагато більше, ніж просто гра. Вони не лише навчають структурному мисленню, навичкам аргументації, але й дарують незабутні емоції, неоціненних друзів, та, як освітня технологія, часто стають фундаментом розвитку громадянської свідомості».

На сторінці «Федерації дебатів» у ВКонтакті представлені команди і судді київського турніру. Загалом у турнірі змагатимуться 40 команд з різних міст України. Вони мають розповісти про себе і свої «дебатні історії». «Пиши свою історію з нами!» – закликають організатори.

Для багатьох команд дебати – це можливість подорожувати і заводити нові знайомства. Дніпропетровські “Апоптоз” пишуть: “Із самого початку нашого знайомства з дебатами перспектива подорожей була одним із того, що привабило в дебатах. Ми завжди намагаємося знайти час на прогулянку містом – перед потягом або навіть запізнившись на сошиалз”.

Суддями будуть багаторазові переможці дебатів попередніх років. Їхні дебатні історії теж зазвичай описують пригоди й подорожі. Цього року журі очолить Наталія Добровольська, суддя 25 турнірів. Її дебатна історія в тому ж ключі: «Завдяки дебатам я вперше літала на літаку, побачила інші країни, майже всю Україну (в багатьох містах була вперше)». Наталія згадує поїздки на турніри до Мінська та Вільнюса.

Візуальну концепцію змагань сформувала українська художниця Ольга Каріка. Вона братиме участь в івентах турніру.

Дебати відбудуться в Інституті міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка. Адреса: Київ, вул. Мельникова, 36/1.

 

Дебати в Україні

Перші дебати в Україні відбулися 1994 року. Їх організував фонд Джорджа Сороса у форматі «Дебати Карла Поппера» (дискусії на класичні та ціннісні теми, змагаються троє учасників проти трьох). Відтоді в дебати грають по всій країні, в різних форматах, школярі та студенти. Найвправніші сперечальники беруть участь у міжнародних турнірах.