Đăng Ký Đăng Nhập

Startap Zi Lvova Ximanaliz Vodi U Chashci 1019

Стартап зі Львова: хіманаліз води у чашці


Лайфхаки



– У вашому бюветі хороша вода?

– Ви купуєте чи з джерела берете?

– Криницю на хіманаліз перевіряли?

 

Засновники стартапу «H2OMetr» мають що розповісти в таких розмовах. Антон Скрипник та Роман Савченко створили чашку, яка аналізує склад налитої в неї води, дезінфікує її й відправляє на смартфон усі дані.

Розробники познайомились у бізнес-школі Українського католицького університету LvBS. На той час обидва реалізувалися в ІТ-галузі, але вважали необхідним навчатися далі. Так вони опинилися в півторарічній магістерській програмі MS in Technology Management.

Обираючи дипломний проект, шукали незайняту нішу й можливість працювати командою. Так вийшли на ідею стартапу H2OMetr. Спочатку це мав бути пристрій, об’єднаний з водогоном. Він перевіряв би якість води в трубах і надсилав інформацію на смартфон.

Але для Антона і Романа було важливо не запустити перспективний проект з можливістю привабити інвестора, а створити товар від початку і до кінця. Обрахувавши ресурси, потрібні для запуску H2OMetr, розробники відклали цю ідею і зосередилися на створенні Travel Cup – чашки, яка підкаже, чи можна пити налиту в неї воду.

За основу взяли термочашку і вбудували в дно мікросхему, що аналізує склад води на рівень солей, кислотність, нітрати, температуру кореляції цих елементів. Струм не становить загрози, він не відчутний для людини.

У кришку вмонтували ультрафіолетову лампу для дезінфекції рідини. Розробники пояснюють: «визначити вміст біологічних забруднень (бактерій) у рідині – практично нереально. Тому ми вирішили про всяк випадок одразу їх убити з допомогою ультрафіолетової лампи, вмонтованої в кришку горнятка. Таким чином у нас вийшло горнятко, яке дозволяє навіть у поході пити не “хімію” від дезінфікуючої таблетки, а чисту воду».

Додали приємну дрібничку – безпровідну зарядку та підсвітку. Найскладніше було створити мобільний додаток, адже без зручного інтерфейсу і наочності даних пристрій не мав сенсу. Зараз на смартфоні можна подивитися хімічний склад рідини, графіки, архівні дані, аналіз – скільки і чого ви випиваєте.

Зараз перед розробниками постала проблема ціноутворення, адже всі деталі Travel Cup зроблені вручну, і прогнозувати їхню промислову вартість складно. Поки що стартапери пішли шляхом опитування, попросивши людей назвати суму, за яку вони придбали б девайс. Орієнтовна ціна $50-80. Хоча були готові заплатити більше, для них можуть розробити преміум-лінійку.

Антон і Роман готуються вивести Travel Cup на краудфандингову платформу Kickstarter. Нагадаємо, минулого року інший український стартап Ugears отримав на Kickstarter в 20 разів більше, ніж планував. Як і Ugears, засновники H2OMetr планують використати краудфандинг не стільки для збору коштів, скільки для тестування інтересу аудиторії. Зараз у розвиток вкладають власні кошти і кажуть: «Ми хочемо пройти всі етапи формування продукту самостійно, і якомога довше зберігати контроль і над самим продуктом, і над його майбутнім, сформувати його цілісність і бренд».