Đăng Ký Đăng Nhập

Stres Zbivaie Z Diieti 359

Стрес збиває з дієти


Тренди



Підготовка до іспиту вимагає багато часу та сил, а ще це величезний відкладений стрес. Реакція на стрес в усіх різна, одна з них – переїдання. Здається, що покращити настрій пончиком чи морозивом дуже просто, але проблем від «сміттєвої їжі» може бути більше, ніж користі.

Швейцарський учений Сільвія Майєр (Silvia Maier) з Цюрихського університету разом із колегами провела експеримент. 51 молодого чоловіка було запрошено на 3-годинні тести. Кожному на екрані комп’ютера показували 180 малюнків їжі та щоразу просили описати, наскільки ця їжа смачна, корисна для здоров’я та приваблива.

Потім 29 учасників експерименту піддавали стресу: їх попросили потримати руки в крижаній воді впродовж трьох хвилин. Якщо вода була занадто неприємною, руки дозволяли витягти, але при цьому продовжувати дивитись у відеокамеру. Далі учасників переконували повернути руки в холодну воду. Весь цей час за їхньою реакцією спостерігали та фіксували на відео. Решта 22 учасники тримали руки в теплій воді, за ними спостереження не велося.

Потім дослідники показали кожному по дві страви, повторивши показ 210 раз. Заздалегідь учасникам наказали обрати в кожній парі кориснішу їжу. Коли тест завершився, вчені запропонували чоловікам поїсти, причому кожен отримав те, що він обирав під час експерименту.

З’ясувалося, що, попри попередження обирати корисну та здорову їжу, чоловіки в стресі обирали менш корисний варіант. Вчені були вражені записами сканування мозку учасників експерименту. На сканах було видно, яка частина мозку була активнішою на момент вибору. «Наші дослідження показали, що в момент вибору стрес спотворює процес прийняття рішення», – до такого висновку дійшла Сільвія Майєр. У групи, що відчула стрес, були більш збуджені ділянки головного мозку, які відповідали за сприйняття – наприклад, смак. У другої групи активнішими виявилися ділянки, що дозволили прийняти рішення навіть всупереч смаковому задоволенню – наприклад, рішення з’їсти щось корисне. Дослідження, яке опублікували в журналі Neuron, довело, що стрес не лише робить «сміттєву їжу» привабливішою, але й послаблює нашу здатність цьому протистояти.