Популярність вивчення іноземних мов ніколи не підлягала сумніву, проте статистика свідчить про інше. Англійське видання The Guardian провело незалежне дослідження, зібравши дані від університетів та інших освітніх установ, щоб дізнатися, наскільки захоплені студенти вивченням іноземних мов.
Результати шокують: при постійному зростанні пропозиції попит на вивчення мов у вишах падає. Відправною точкою стала публікація статистики, згідно якої молодь у Європі все менше цікавиться вивченням мов у вищих навчальних закладах. Дані статистичного агентства вищої освіти – Higher Education Statistics Agency (Hesa) – говорять про 16% зменшення кількості тих, що вступили на сучасні іноземні мови за період 2007-2014. Особливо постраждало вивчення німецької мови – лише 615 вступників 2013-2014 року, на 34% менше, ніж у 2007-2008. Дійшло до того, що деякі університети закривають цілі напрями з вивчення мов – наприклад, в Ulster University більше не викладають мови. Рекордне падіння інтересу абітурієнтів до вивчення мов зафіксували у вузах Австралії і навіть у США, де донедавна спостерігалося стабільне зростання інтересу до іноземних мов.
Причини – дві, і обидві вирішальні: по-перше, молодь прагне впевненості в отриманні роботи після закінчення вишу, тому найчастіше вибирає технічні спеціальності, наприклад, у галузі IT. По-друге, з появою нових методів навчання вивчення сучасних іноземних мов усе менше асоціюється з академічною освітою. Щоб почати вчити мову з нуля, використовують офлайнову освіту, і університетська лава тут далеко не завжди виграє конкуренцію в курсів, а для підвищення рівня володіння мовою студенти йдуть в онлайн-навчання, спілкуються в соцмережах і кампусах.
І тут статистика демонструє реальний інтерес до вивчення мов: так, дослідження, проведене відділом освіти в The Guardian, свідчить, що 20 осіб у віці від 14 до 24 років уже володіють другою мовою і спілкуються нею вдома, і в цілому 70% студентов і школярів планують вивчати іноземну в найближчому майбутньому. Інтерес до навчання за кордоном є у 50% британских студентів, їхня залученість до міжнародних програм, наприклад, Erasmus, виросла на 115%.
Катрін Кол (Katrin Kohl), віце-президент департаменту сучасних мов в Oxford University, стверджує, що втримати студента в університеті на мовних дисциплінах допоможе тільки зміна підходу до навчання.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!