Майже половина навичок, які є у співробітників по всьому світу сьогодні, зміняться протягом двох наступних років.
Оскільки робочі місця змініються технологіями Четвертої промислової революції, необхідно перенавчити понад мільярд людей до 2030 року. Очікується, що протягом наступних двох років – до 2022 року – 42% основних навичок, необхідних для виконання існуючих робіт, зміняться. На додаток до високотехнологічних навичкок будуть затребувані спеціалізовані навички міжособистісного спілкування, включаючи навички, пов’язані з продажами, HR і освітою, кажуть організатори Всесвітнього економічного форуму в Давосі.
За оцінками Організації економічного співробітництва і розвитку, більше одного мільярда робочих місць, або майже третина всіх робочих місць в світі, ймовірно, будуть змінені за допомогою технологій в наступному десятилітті. За оцінками Всесвітнього економічного форуму, до 2022 року в великих країнах буде створено 133 мільйони нових робочих місць для задоволення потреб четвертої промислової революції.
У той же час економічні та демографічні зрушення створюють додатковий тиск на робочу силу сьогодні. У міру того, як ми вступаємо в нове десятиліття, яке Організація Об’єднаних Націй та інші назвали це “десятиліттям доставки”. Для важливих переходів до більш стійкого світу, ми повинні також зосередитися на досягненні справедливого, всеосяжного прогресу в справі оснащення і забезпечення можливості для процвітання народів на робочих місцях майбутнього.
Як ми можемо гарантувати, що люди в усьому світі не залишаться позаду? Ми повинні об’єднатися – уряду, бізнес і суспільство – щоб забезпечити утворення, навички і робочі місця, в крайньому випадку, для одного мільярда людей до 2030 року.
У міру розвитку робочих місць будуть розвиватися навички, необхідні для виконання роботи. Очікується, що до 2022 року в середньому відбудеться зміна 42% основних навичок.
За оцінками Accenture, нездатність задовольнити потреби у робочій силі нової технологічної ери в країнах G20 може піддати ризикам 11,5 трильйона доларів ВВП в наступному десятилітті.
Для світу особливо важливо зосередитися на найбільш швидкозростаючих професіях майбутнього, пропонують організатори ВЕФ. У новому звіті Світового економічного форуму йдеться, що значне зростання робочих місць буде забезпечене в семи професійних галузях: догляд, інженерія та хмарні обчислення, маркетинг, дані і штучний інтелект, зелені робочі місця, люди і культура, а також керівники спеціалізованих проектів.
Є поширена помилка, що нам всім потрібно розвивати високотехнологічні або наукові навички, щоб домогтися успіху. Проте, в той час як людям буде необхідно працювати з технологіями, ми також бачимо зростаючу потребу в людях для розвитку спеціалізованих навичок взаємодії один з одним. До них відносяться креативність, співпраця і міжособистісна динаміка, а також навички, пов’язані зі спеціалізованими продажами, кадрами, доглядом та освітою.
Багато з цих швидкозростаючих робочих місць в даний час не забезпечені. Це дає можливість більшості тих, хто знаходиться в найбільш схильних до ризику позиціях. Проте, оскільки 70% таких працівників потребують пошуку нових можливостей за межами своєї нинішньої галузі, такі переходи також вимагають більш досконалих систем соціального захисту і більш строгих зобов’язань з боку приватного сектора.
На додаток до інноваційних політичних рішень і діловим зусиллям з перепідготовки та підвищення кваліфікації для своїх співробітників, співпраця між державним і приватним секторами необхідна для просування нового порядку денного, який дає людям ресурси та інструменти, необхідні для поліпшення їхнього життя.
Цей акцент на перепідготовку і забезпечення готовності до працевлаштування в майбутньому сприятиме підвищенню соціальної мобільності, що є ключовим фактором зниження нерівності. Відповідно до нового звіту, поліпшення глобальної соціальної мобільності всього на 10% прискорить економічне зростання майже на 5% протягом наступного десятиліття.
Організатори ВЕФ працюють з урядами, бізнесом і громадянським суспільством, щоб узгодити нові метрики, нові моделі фінансування, нові методи ведення бізнесу, нову державну політику, щоб люди мали навички для виконання своїх завдань і реалізації потенціалу.
В існуючому варіанті світу буде неможливо досягти миру, екологічної стійкості або процвітання, підкреслюють організатори.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!