Đăng Ký Đăng Nhập

Svitovi Lideri V Davosi Proponuyut Globalnu Revolyuciyu U Pidgotovci Kadriv 2627

Світові лідери в Давосі пропонують глобальну революцію у підготовці кадрів


Тренди

Майже половина навичок, які є у співробітників по всьому світу сьогодні, зміняться протягом двох наступних років.


Всесвітній економічний форум в Давосі

Оскільки робочі місця змініються технологіями Четвертої промислової революції, необхідно перенавчити понад мільярд людей до 2030 року. Очікується, що протягом наступних двох років – до 2022 року – 42% основних навичок, необхідних для виконання існуючих робіт, зміняться. На додаток до високотехнологічних навичкок будуть затребувані спеціалізовані навички міжособистісного спілкування, включаючи навички, пов’язані з продажами, HR і освітою, кажуть організатори Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

За оцінками Організації економічного співробітництва і розвитку, більше одного мільярда робочих місць, або майже третина всіх робочих місць в світі, ймовірно, будуть змінені за допомогою технологій в наступному десятилітті. За оцінками Всесвітнього економічного форуму, до 2022 року в великих країнах буде створено 133 мільйони нових робочих місць для задоволення потреб четвертої промислової революції.

У той же час економічні та демографічні зрушення створюють додатковий тиск на робочу силу сьогодні. У міру того, як ми вступаємо в нове десятиліття, яке Організація Об’єднаних Націй та інші назвали це “десятиліттям доставки”. Для важливих переходів до більш стійкого світу, ми повинні також зосередитися на досягненні справедливого, всеосяжного прогресу в справі оснащення і забезпечення можливості для процвітання народів на робочих місцях майбутнього.

Як ми можемо гарантувати, що люди в усьому світі не залишаться позаду? Ми повинні об’єднатися – уряду, бізнес і суспільство – щоб забезпечити утворення, навички і робочі місця, в крайньому випадку, для одного мільярда людей до 2030 року.

У міру розвитку робочих місць будуть розвиватися навички, необхідні для виконання роботи. Очікується, що до 2022 року в середньому відбудеться зміна 42% основних навичок.

За оцінками Accenture, нездатність задовольнити потреби у робочій силі нової технологічної ери в країнах G20 може піддати ризикам 11,5 трильйона доларів ВВП в наступному десятилітті.

Для світу особливо важливо зосередитися на найбільш швидкозростаючих професіях майбутнього, пропонують організатори ВЕФ. У новому звіті Світового економічного форуму йдеться, що значне зростання робочих місць буде забезпечене в семи професійних галузях: догляд, інженерія та хмарні обчислення, маркетинг, дані і штучний інтелект, зелені робочі місця, люди і культура, а також керівники спеціалізованих проектів.

Є поширена помилка, що нам всім потрібно розвивати високотехнологічні або наукові навички, щоб домогтися успіху. Проте, в той час як людям буде необхідно працювати з технологіями, ми також бачимо зростаючу потребу в людях для розвитку спеціалізованих навичок взаємодії один з одним. До них відносяться креативність, співпраця і міжособистісна динаміка, а також навички, пов’язані зі спеціалізованими продажами, кадрами, доглядом та освітою.

Багато з цих швидкозростаючих робочих місць в даний час не забезпечені. Це дає можливість більшості тих, хто знаходиться в найбільш схильних до ризику позиціях. Проте, оскільки 70% таких працівників потребують пошуку нових можливостей за межами своєї нинішньої галузі, такі переходи також вимагають більш досконалих систем соціального захисту і більш строгих зобов’язань з боку приватного сектора.

На додаток до інноваційних політичних рішень і діловим зусиллям з перепідготовки та підвищення кваліфікації для своїх співробітників, співпраця між державним і приватним секторами необхідна для просування нового порядку денного, який дає людям ресурси та інструменти, необхідні для поліпшення їхнього життя.

Цей акцент на перепідготовку і забезпечення готовності до працевлаштування в майбутньому сприятиме підвищенню соціальної мобільності, що є ключовим фактором зниження нерівності. Відповідно до нового звіту, поліпшення глобальної соціальної мобільності всього на 10% прискорить економічне зростання майже на 5% протягом наступного десятиліття.

Організатори ВЕФ працюють з урядами, бізнесом і громадянським суспільством, щоб узгодити нові метрики, нові моделі фінансування, нові методи ведення бізнесу, нову державну політику, щоб люди мали навички для виконання своїх завдань і реалізації потенціалу.

В існуючому варіанті світу буде неможливо досягти миру, екологічної стійкості або процвітання, підкреслюють організатори.