Тест ЗНО 2016 року з історії України складається з двох частин:
- Завдання від №1 до №30 охоплює період історії України ХХ ст. – початку ХХІ ст.
- Завдання від №31 до №60 охоплює період історії України від найдавніших часів до кінця ХІХ ст.
Тест зовнішнього незалежного оцінювання з історії України у 2016 році складається із завдань чотирьох форм:
- Завдання з вибором однієї правильної відповіді (№1-23 та №31-53). До кожного завдання подано чотири варіанти відповіді, з яких лише один правильний.
- Завдання на встановлення відповідності, завдань на встановлення правильної послідовності (№24-26 та №54-56). Щоб виконати завдання, необхідно встановити відповідність інформації (утворити “логічні пари”).
- Завдання на встановлення правильної послідовності (№27-28 та №57-58). До кожного завдання подано перелік подій, які потрібно розташувати у правильній послідовності пересуванням вгору-вниз за допомогою мишки.
- Завдання з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів відповіді (№29-30 та №59-60). До кожного завдання пропонується сім варіантів відповіді, серед яких лише три правильні.
Схеми оцінювання завдань тесту з історії України:
1. Завдання з вибором однієї правильної відповіді оцінюється в 0 або 1 тестовий бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді не надано.
2. Завдання на встановлення відповідності (логічні пари) оцінюється в 0, 1, 2, 3 або 4 тестових бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність (логічну пару); 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано.
3. Завдання на встановлення правильної послідовності оцінюється в 0, 1, 2 або 3 тестових бали: 3 бали, якщо правильно вказано послідовність усіх подій; 2 бали, якщо вказано першу та останню події; 1 бал, якщо вказано або першу, або останню подію; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь або відповідь на завдання не надано.
4. Завдання з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів відповіді (з короткою відповіддю множинного вибору). Завдання оцінюється в 0, 1, 2 або 3 тестових бали: 1 бал за кожну правильно вказану відповідь (цифру) із трьох можливих; 0 балів, якщо не вказано жодної правильної відповіді (цифри), або відповіді на завдання не надано.
Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання тесту, – 94.