Đăng Ký Đăng Nhập

Tradicijna Konkurenciya Zalishaietsya V Minulomu Chomu I Shho Zh Robiti 2035

Традиційна конкуренція залишається в минулому. Чому і що ж робити?


Тренди



Усі підручники з бізнесу стверджують: «Випускайте продукту більше і краще, ніж N, і ви виграєте у конкурентній боротьбі». Однак сьогодні ландшафт ринку настільки змінився, що навіть професори з економіки – як, наприклад, Ріта Макграф (Rita McGrath) з Бізнес-школи Коламбія – визнають це правило застарілим. Перевиробництво ставить під сумнів параметр «більше», технологічні новації і вимоги до екологічності щоразу уточнюють критерії «краще», і навіть якщо одна IT-компанія заробила грошей більше, ніж інша компанія у тому ж секторі, це ще не означає, що вона виграла у конкурентній боротьбі. Нові фактори впливають на реальну успішність того чи іншого бізнесу.

Конкуренція виходить за межі однієї галузі

Боротьба за клієнта тепер точиться не у межах спільної ніші, а в цілому за його вибір – на що витратити гроші. Наприклад, з того часу як виросли продажі айфонів у 2007 і 2014 роках, доля витрат на мобільні комунікації у бюджеті родини в середньому виросла, при цьому витрати на ресторани, походи у кіно, на модний одяг і решту суттєво впали. Кінотеатр і бутік відносяться до різних галузей, проте їм доводиться боротися за той самий гаманець клієнта. У сучасному світі ви не можете знати, звідки раптово з’явиться ваш конкурент, тому вам доведеться конкурувати з усіма одночасно.

Економіка стартапів

Якщо раніше лише великі корпорації формували тренди у тій чи іншій індустрії, то тепер їм складають успішну конкуренцію сотні стартапів, що виникають щороку на тому ж полі і оперативно реагують на потреби клієнта. У провідних гравців більше фінансових можливостей, проте на боці стартапів близькість до кінцевого споживача, цінова політика завдяки роботі фрілансерів, фінансова і соціальна підтримка завдяки краудфандінговим платформам. Таким чином конкуренція навіть у одній ніші стає все більш розпорошеною, аж до бізнесу одинаків.

Все у цифрі

Технології змінили методи ведення бізнесу. Все більше процесів комп’ютеризується, автоматизується, і що простіше скопіювати нові технології і методики, то складніше їх використати як конкурентні переваги. Наразі головний виграш у конкуренції надає вміння залучати користувачів, працювати з клієнтами, тобто сервіс, який супроводжує ваш продукт. Інновації і постійні оновлення допомагають йти в ногу з часом і бути для клієнтів найкращим, незалежно від того, який бренд ви представляєте.

via