5 ключових позицій, де штучний інтелект перехопить керування у викладанні
Технічна оснащеність шкіл і університетів зростає, проте рівень використання нових можливостей залишається недостатнім. Нова реальність потребує нових методів навчання, оскільки для молоді вже більш звично шукати інформацію у ґаджетах, ніж у інших джерелах. Штучний інтелект (AI – artificial intelligence) може ставити питання за прочитаним і потім залежно від відповіді студента ставити йому додаткові коригуючі питання, поки відповідь не співпадатиме з тією, що очікується. Така система дозволяє персоналізувати процес навчання і надавати студентам додаткову інформацію, якщо вони розгубилися.
1. Цифровий тьютор
AI-тьютори – це навчальні програми, завдяки яким студенти можуть засвоїти базові навички, де необхідна рутинна робота з повторення, запам’ятовування, відбору правильної відповіді з запропонованих. AI-тьютори можуть також пояснити концепт вправи, описати, як виправити помилки. Чатботи – найпростіші AI-тьютори, що вже успішно застосовуються у багатьох школах.
Студентам подобається отримувати повідомлення від навчальної платформи, тож викладачам варто опанувати технологію залучення учнів з використанням соціальних ботів. Персоналізоване навчання включає збір інформації про пробіли у знаннях студента, допомогу у пошуку і визначенні правильної відповіді.
2. Особистий асистент
В перспективі AI-тьютор може стати особистим асистентом студента, супроводжуючи його у віддаленому навчанні впродовж усього життя. Особистий AI-асистент може відповідати на рутинні запити, допомагати більш глибокому розумінню теми, працювати навігатором у морі цифрової інформації, знаходити і систематизувати дані за запитом. Такий асистент може складати розклад своєму студентові і підбирати заняття на онлайн-курсах у зручний час, відслідковувати прогрес у проходженні програми. Мультизадачність можна буде передовірити штучному інтелекту, а самому зосередитися на вирішенні більш творчих завдань, які потребують занурення у тему і мобілізації всіх ресурсів.
Крім того, AI-асистенти різних студентів можуть комунікувати для узгодження часу спільних занять, забезпечувати кращий обмін знаннями, допомагати власним підопічним вчитися один у одного. Нові технології дозволяють студентам концентруватися на заняттях ще краще, ніж раніше, а тепер, за допомогою AI-асистента можна буде повністю позбутися прогалин у навчанні. Персоналізована система відслідковуватиме помилки, в процесі вивчення новоі теми генерувати приклади, що ґрунтуються на попередньому досвіді навчання, пояснювати нові мікроконцепти і видаляти непотрібні. Подібний особистий онлайн-гід допоможе створювати цілісну картину і швидше опановувати нові навички – до того ж впродовж усього життя.
3. Захопливе навчання
Система освіти хронічно потерпає від неузгодженості методів навчання і принципів сприйняття інформації мозком. Навчання сприймається як дещо за визначенням нудне, і мозок починає боротися зі сном, тоді як штучний інтелект може перетворити пошук нових знань і весь процес навчання, включно з виконанням вправ, на захопливий квест.
Всі дослідження підтверджують, що коли процес навчання студентам подобається, то і успіхи більш відчутні, і знання утримуються у пам’яті краще, і завжди є мотивація вивчати щось нове. AI-технології можуть успішно підтримувати вогник зацікавленості і залучати до вивчення нових тем.
Штучний інтелект неминуче призведе до трансформації викладання і впровадження нових ефективних методик навчання. Так, наприклад, Скот Боланд (Scott Bolland) доктор нейронаук, пропонує використовувати методичний прийом інтервального повторення не для запам’ятовування матеріалу, а для вивчення нового. При цьому він може комбінуватися з регулярним проходженням тестів і техніками активного запам’ятовування.
4. Помічник викладача
Більшість вчителів зараз перевантажені: їм доводиться постійно вчитися і оновлювати матеріали до уроку, при цьому без втрати якості. Когнітивні комп’ютерні технології можуть полегшити рутинну роботу і зберегти сили, пропонуючи інтегровані матеріали, підібрані за темою, і динамічні рішення для економії часу.
AI-асистент для викладача так само допомагає професійному розвитку, як і студентам у навчанні. Окрім того, такий асистент буде допомагати планувати уроки за допомогою онлайн-інструментів і надавати онлайн-кураторство для покращення якості викладання. Віртуальні центри підтримки викладачів будуть помагати процесу розвитку і сприяти покращенню результатів у навчанні.
Онлайн-клас може бути ще більш інтерактивним і персоналізованим, оскільки технології вже зараз дозволяють учням обирати, коли і як рухатися далі: тим, хто швидко засвоює матеріал, надається можливість перейти до наступного етапу, поки ті, що відстають, можуть без зайвого пресингу розібратися у незрозумілих моментах, звернутися по допомогу, попрактикуватися.
5. Об’єктивне оцінювання
Коли тести створюються і оцінюються самою системою, це перш за все зберігає час викладача, надаючи йому змогу більше спілкуватися зі студентами, вкладати свої сили у підвищення рівня викладання. Автоматична генерація тестів і оцінювання створюють подобу об’єктивної реальності, знімаючи зайвий негатив з викладача, який утворюються під час виставлення оцінок традиційним способом. Подібне програмне забезпечення може не лише фіксувати поточний рівень знань студентів, але й допомагати їм у плануванні навчання, надаючи списки того, що треба знати за програмою.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!