Đăng Ký Đăng Nhập

U Brazilii Vikopali Predka Dinozavriv 1309

У Бразилії викопали предка динозаврів


Тренди



У Бразилії розкопали рештки тварини, що досі не була відома науці, пише Sci-News. Існування подібних істот учені підозрювали теоретично, але викопних решток, що підтвердили б їхнє існування, досі не знаходили.

Рептилія Teyujagua paradoxa жила близько 250 млн років тому. На Землі тривав тріасовий період – початок мезозойської ери. Щойно відбулося Масове пермське вимирання, після якого зникло 90% живих організмів, що населяли планету. Що спричинило тотальну загибель тварин, достеменно не відомо. Серед учених найбільше прихильників версії, за якою планету стрясли масовані вулканічні виверження. Через викид вулканічних газів виник парниковий ефект, змінився склад повітря й клімат став докорінно іншим.

Серед видів, яким вдалося вижити, домінували давні ящери – архозаври. А Teyujagua paradoxa являє собою рідкісний примірник проміжної ланки від примітивних рептилій до архозаврів, кажуть учені. Свої висновки вони опублікували в журналі Scientific Reports: «Птахи, динозаври, крокодили, птерозаври – різноманітні форми групи архозаврів. Вони мають глибоку еволюційну історію. На розвиток видів вплинули події пермського періоду, масове вимирання тварин, формування мезозойських екосистем».

Отримання скам’янілого черепу Teyujagua paradoxa дозволяє заповнити еволюційний розрив між примітивними плазунами і розвиненішими архозаврами. За ним можна спостерігати, як внаслідок біологічних змін почали формуватися особливості, що потім можна спостерігати в динозаврів і птерозаврів: зазубрені зуби, характерні очні впадини. Можна робити припущення, як організми рептилій відреагували на екологічні зміни й змушені були еволюціонувати.

Teyujagua paradoxa мав чотири ноги й довжину близько 1,5 м. Форма зубів свідчить, що був хижаком. При цьому ніздрі розташовано на верхній частині черепа, що вказує на адаптацію до життя у водоймах.

“Це дуже важливе відкриття, воно допоможе нам зрозуміти витоки форм архозаврів – від колібрі й крокодила до тиранозавра”, – каже один із авторів дослідження доктор Річард Батлер (Richard Butler) з Бірмінгемського університету (University of Birmingham).

Вчені активізували розкопки в місці, де було знайдено рештки Teyujagua paradoxa. Припускають, що можливі нові відкриття, які проллють світло на формування й розвиток земних екосистем до ери динозаврів.