Đăng Ký Đăng Nhập

U Kiievi Vistavili 374 Avtorski Pivmetrovi Pisanki 1545

У Києві виставили 374 авторські півметрові писанки


Тренди


Виставка авторських писанок, Софіївська площа

Перед Великоднем малювання яєць – не так робота, як забава. Прихильники традицій роблять крашанки в цибулевому лушпинні, діти ж умовляють батьків купити блискучі барвники і найяскравіші наліпки. Результат їхньої наївної творчості, від якого мерехтить в очах, видно в багатьох великодніх кошиках.

Є інший підхід – намалювати одну писанку, але складну й цікаву, з традиційним орнаментом чи сучасною абстракцією. Опанувати базові техніки малювання писанок не так складно, але варто це робити під наглядом досвідченого майстра. Юлія Анусіна на авторському майстер-класі «Як розписати писанку» розповість про історію писанкарства і познайомить з трьома техніками малювання писанок – традиційний розпис, метод травлення і шкрябанка. Переглянути курс можна безкоштовно на платформі EDUGET.

Писанки у виконанні професійних художників – сучасне включення в традицію. У Києві на Софіївській площі стартував перформанс «Авторська Писанка». Усю площу заставлено півметровими пластиковими яйцями, розписаними майстрами. 374 роботи виконані в найрізноманітніших стилях – орнамент, фолк, абстракція, портрети й пейзажі. «Найбільше відкриття для мене – та кількість неймовірних українських художників, які долучились до свята! Вкотре ми мали нагоду переконатися, наскільки талановитими є наші люди», – каже художниця Ольга Бартиш.

Щоб взяти участь у перформансі, майстер мав звернутися до організаторів і отримати яйце-заготовку. Свою писанку Ольга спочатку планувала оформити текстом: «Вирішила покрити яйце білою фарбою, а потім написати маркером по колу одну з історій про вигаданого персонажа Великооку Малу. Таких коротких філософських оповідок у мене назбиралось вже чимало, і ще нікуди їх не виставляла».

Ольга мала на роботу два тижні, але потрапила до лікарні: «Коли повернулася, на писанину вже явно бракувало часу – писати довше, ніж малювати. І тут мені навинулась одна моя картина, яку я й не пригадую, коли малювала, – весняні мультяшні зайці. За кілька днів такі ж зайці були на яйці. Всі залишились задоволені, особливо мій син».

Завітати на виставку може будь-хто, вхід вільний. На Софіївській площі виокремили майданчики для дітей і майстер-класів з писанкарства. Триватиме фестиваль до 9 травня.