Програма «Горизонт 2020» уже підтримала 42 заявки від українських розробників. Загалом під заявлені дослідження передбачене фінансування на 7 068 199 євро. Заступник міністра освіти Максим Стріха заявляє, що загальна успішність українців у програмі – 10,5%.
На участь подано 394 заявки, найбільше за такими напрямами.
Дії Марії Склодовської-Кюрі (Marie-Sklodowska-Curie Actions)
73 заявки, рівень успішності 17,8%. Напрям спрямований на підтримку навчання, мобільності та розвитку кар’єри науковців. Передбачає стипендії, обмін науковими кадрами, підтримку наукових програм.
Європа у світі, що змінюється – інклюзивні, інноваційні та розумні суспільства (Europe in a changing world – inclusive, innovative and reflective societies)
91 заявка, рівень успішності 5,5%. Створення інноваційних, безпечних суспільств і суспільств рівних можливостей в контексті нових трансформацій і зростання глобальної взаємозалежності. Розвиток молодих реформаторів Європи, пошук механізмів державного і приватного фінансування інновацій, взаємозв’язок виробництва, науки, ринку.
Запобігання змінам клімату, навколишнє середовище, ефективне використання ресурсів та сировини (Climate action, environment, resource efficiency and raw materials)
27 заявок, рівень успішності 18,5%. Створення ресурсоефективної економіки, адаптованої до змін клімату. Задоволення потреб населення світу в межах ефективного використання природних ресурсів планети.
Безпечна, екологічно чиста та ефективна енергетика (Secure, clean and efficient energy)
26 заявок, рівень успішності 19,2%. Перехід до надійної, стійкої та конкурентоспроможної енергетичної системи з урахуванням дефіциту ресурсів, потреб в енергії та змін клімату.
Космічний простір (Space)
20 заявок, рівень успішності 15%. Розвиток космічної промисловості, конкурентоспроможності галузі. Спостереження за планетою, захист ресурсів з космосу, супутникова навігація.
Євратом (European Atomic Energy Community)
6 заявок, рівень успішності 16,7%. Дослідження атомної енергетики, контроль ядерного виробництва, розвиток атомних технологій у мирних цілях.
Представник Європейської Комісії Тьєррі Деварс розповів, що зараз пріоритетними напрямками «Горизонту 2020» є охорона здоров’я, енергетика, клімат й охорона довкілля, з акцентом на інформаційно-комунікаційні інструменти й нанотехнології.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!