Đăng Ký Đăng Nhập

Ukraina Na Drugomu Misci V Sviti Za Kilkistyu Kotiv Na Lyudinu 1415

Україна на другому місці в світі за кількістю котів на людину


ТрендиОприлюднили статистичні дослідження щодо кількості котів у різних країнах світу, пише Wordatlas. Україна потрапила до першої десятки з 7,5 млн котів і вийшла на друге місце за кількістю котів на людину.

Загальний рейтинг виглядає так.

1.

США
на першому місці за загальною кількістю котів (76,5 млн) і за співвідношенням — на 100 американців припадає 24 коти. Одна з трьох родин у США тримає кота чи навіть кількох. Більшість тварин отримують від друзів чи підбирають на вулиці. Лише 3% кішок власники придбали в спеціальних розплідниках породистих тварин.

2.

Китай
вийшов на друге місце за рахунок кількості населення. Тут живе 53 млн кішок, але це лише 3 коти на 100 людей — останнє місце в рейтингу за цим показником. До того ж у країні все більше бездомних котів, що почало перетворюватися на проблему. На щастя для тварин, багато соціальних організацій борються з негуманним ставленням до кішок.

3.

У Росії 12,75 млн котів і 8 тварин на 100 людей. Росіяни часто тримають удома котів, причому більшість із них беруть з вулиць. Хоча відома порода російська блакитна кішка — звідси родом.

4.

Бразилія
на четвертому місці з 12,5 млн кішок і на 8 місці за “щільністю” – 6 котів на 100 людей. Детальної статистики щодо котячої популяції в країні не ведуть, тому тяжко сказати, скільки з них домашні, скільки — дикі. Останніми роками зросли продажі корму для котів, тож можна говорити про те, що їх одомашнюють.

5-6.

Французи
тримають котів (9,5 млн) часто з іміджевих причин, це модно і стильно. На 100 людей у країні припадає 14 котів. У Франції суворі правила стосовно домашніх тварин, вони мають бути зареєстровані в базі разом із власниками. На кожному коті має бути розпізнавальний знак — на ошийнику, мікрочип, — за яким можна знайти власника.

Італія з 9,5 млн кішок у першій трійці за другим показником — 15 котів на 100 людей. Бродячі коти  непогано почуваються в країні. Вони вільно гуляють вулицями й оберігаються населенням. Працює безліч притулків для котів, також у місцевих громадах часто збирається група жінок, які відповідають за годування бездомних котів і догляд за ними.

7-8.

У Великій Британії багато сімей тримають котів, їх там 7,75 млн і 12 на 100 людей. У країні одні з найрозвиненіших законів щодо захисту тварин. При цьому контроль популяції не надто успішний –  85% кошенят є незапланованими, і піклування про них коштує британцям немалих сум. За останні роки понад 30 тис. котів опинилися в притулках, створюючи «котячі кризи» в певних регіонах.

У Німеччині живе 7,75 млн котів, і це 9 кішок на 100 людей. Німці відповідально опікуються домашніми тваринами, але проблема бездомних тварин загострюється. Вони наносять збитки, псуючи майно і квітники. Та вбивство тварини навіть у таких випадках суворо заборонене.

9.

Україна
— дім для 7,5 млн котів, причому на 100 людей їх припадає 17, це друге місце в рейтингу. У родинах часто живуть коти, в сільській місцевості зазвичай їх кілька на кожному обійсті. Але міжнародні організації дорікають країні за недостатній законодавчий захист тварин, через що господар може безкарно викинути тварину на вулицю.

10.

Японці
неймовірно прихильні до котів. Їх у країні 7,25 млн, 5 котів на 100 людей. У країні є цілий Котячий острів, де живе безліч котів і ставлення до них особливо шанобливе. Його святий охоронець – кіт Неко-дзіндзя. Це одне з найпопулярніших туристичних місць для любителів кішок. У Японії повно котячих салонів краси, кафе і магазинів.

Країна

Загальна кількість котів

Кількість котів на 100 людей

США

76,5

24

Китай

53

3

Росія

12,75

8

Бразилія

12,5

6

Франція

9,5

14

Італія

9,5

15

Велика Британія

7,75

12

Німеччина

7,75

9

Україна

7,5

17

Японія

7,25

5