Đăng Ký Đăng Nhập

Ukraina Na Pershomu Misci V Ievropi Z It Autsorsingu 1345

Україна на першому місці в Європі з IT-аутсорсингу


Тренди

Серед конкурентних переваг – висока кваліфікація, широкий спектр послуг, успіх на міжнародних технологічних виставкахЗа останньою статистикою, опублікованою IT Outsoursing News, майже 100 тис. українських програмістів задіяні на світовому ринку, а до 2020 року їх буде не менше 200 тис. Це найбільший показник у Європі.

Понад 100 високотехнологічних транснаціональних компаній активно залучають технарів з України. Cisco, Oracle, Rakuten, Samsung шукають тут виконавців, а локальні компанії аутсорсингу допомагають сформувати команду висококваліфікованих фрілансерів й розвивають сектор R&D (Research and Development). Українські розробники працюють у корпоративних і веб-проектах на різних вертикалях, частина провайдерів побудували свою репутацію на вирішенні складних інженерних завдань.

2015 року з України було експортовано програмне забезпечення на суму $2,5 млрд. Це лише частина потенціалу країни, кажуть у дослідженні, зважаючи на велику кількість кваліфікованих фахівців і їхню зацікавленість у включенні до сектору R&D.

Ідеальних умов, звісно, немає. Аутсорсинг – це ризик непорозумінь, юридичних проблем, халтури з боку виконавців і замовників. Тому експерти, консультанти працюють над механізмами забезпечення адекватної взаємодії. Провідні юристи розробили рекомендації для міжнародних компаній щодо аутсорсингових контрактів і забезпечення прав інтелектуальної власності. Серед проблем і низький рівень англійської серед українців, хоча за останні роки ситуація значно поліпшилася.

Найбільше українські аутсорсери працюють з США – на цю країну припадає близько 80% експорту ІТ-послуг. За ними йдуть країни Євросоюзу та Ізраїль. Серед конкурентних переваг України – широкий спектр технічних можливостей, від програмного забезпечення до промислової інженерії. Успіх українських розробників на міжнародних технологічних виставках також піднімає рейтинг країни. 

Більше половини центрів R&D сконцентровані в Києві. Також ключові міста для такої діяльності – Дніпропетровськ, Львів, Одеса, Харків і Вінниця.

Цифри IT-аутсорсингу України

90 000 IT-фахівців на аутсорсі (№1 у Європі)

Понад 1000 IT-компаній

Понад 100 мультинаціональних R&D-центрів

$2,5 млрд вартість експортованого програмного забезпечення за 2015 рік