Đăng Ký Đăng Nhập

Ukrainci Pragnut Rozvivati Kerivni Navichki Ta Emocijnij Intelekt Rezultati Doslidzhennya 2245

Українці прагнуть розвивати керівні навички та емоційний інтелект: результати дослідження


Тренди

Серед навичок, яких бракує для кар’єри, більшість стосуються особистих компетенцій, а не професійних.



Професійна кваліфікація чи вміння сподобатися керівнику, вільна англійська чи мистецтво перемовин – які з цих навичок дозволять успішніше будувати кар’єру? Опитування порталу rabota.ua продемонструвало несподівані результати: здебільшого українці роблять ставку не на прикладні вміння, а на особисті якості. При цьому в побажаннях розвинути якісь навички для себе обирають цілком практичні вміння.

Попри затребуваність курсів програмування виявляється, що ця навичка  лише на 13 місці серед бажаних для кар’єри. До першої п’ятірки потрапило лише одне практичне вміння – англійська мова, решта (керування людьми, проектами, ораторська майстерність і підприємництво) стосуються комунікативних, соціальних вмінь, а також особистої активності.

Які навички ви хотіли б розвинути для кар’єри?

При цьому для особистого розвитку програмування виявляється пріоритетнішим – посідає 4 місце. Тоді як іноземна мова, яку начебто часто вчать для особистих потреб, щоб подорожувати чи дивитися фільми в оригіналі, взагалі не потрапила до пріоритетних умінь.

Які навички ви хотіли б розвинути для себе?

Отримані результати свідчать про тенденцію, за якою вмінь в одній вузькій галузі стає замало для професійного успіху і найуспішнішими виявляються різнобічно обдаровані професіонали. Соціальні навички все важливіші навіть для технарів, що зауважують фахівці з Кремнієвої долини. Освітні реформи в Україні розвиваються з урахуванням цих вимог: перелік спеціальностей скорочують і узагальнюють, тоді як вузька спеціалізація вважається неперспективною в подальшому працевлаштуванні. При цьому в пріоритетах опитуваних є й тривожний дзвінок – очевидно, на ринку праці занадто нівелюється суто професійна компетенція, а пробіли в знаннях чи вміннях вдається легко приховати завдяки комунікативним вмінням.