Đăng Ký Đăng Nhập

Ukrainka Dekan U Ielskomu Universiteti 1061

Українка – декан у Єльському університеті


Тренди


Фото www.mynewsdesk.com

Марта Кузьма (Marta Kuzma) обрана новим деканом найстарішої в Америці школи мистецтв – у Єльському університеті, повідомляє The New York Times.

Її попередник Роберт Сторр (Robert Storr) пішов у відставку, заявивши, що 10 років на цій посаді – більше ніж досить, тож варто зробити перерву.

Школа мистецтв у Єлі одна з найрейтинговіших у США. У ній навчають живопису, фотографії, скульптурі й графічного дизайну. За всі 152 роки існування школи вперше її деканом стала жінка. Про унікальну подію оголосив президент університету Пітер Саловей (Peter Salovey): «Марта Кузьма бере на себе керівництво, коли арт-світ на підйомі, та при цьому заробляти собі на життя мистецтвом непросто. Важливо, що вона орієнтована на студентів, розуміє необхідність правильного становлення творчої біографії».

Марта Кузьма народилася 21 червня 1964 року в Нью-Йорку в родині українських емігрантів. До Школи мистецтв була ректором і віце-канцлером Королівського інституту мистецтв у Стокгольмі. Її менеджерський досвід в галузі мистецтв перевищує 20 років. Марта Кузьма була керівником київського Центру сучасного мистецтва Сороса і куратором Офісу сучасного мистецтва Норвегії, керувала міжнародними виставками в Центрі фотографії Нью-Йорка і була художнім керівником проекту сучасного мистецтва у Вашингтоні.