Đăng Ký Đăng Nhập

Ukrainska Ekspediciya Virushila Do Antarktiki 1411

Українська експедиція вирушила до Антарктики


Тренди


Літня ніч на антарктичній станції

Гелікоптер доправляє до полярної станції науковців. Пілот знижує апарат і гукає пасажирам:

– Стрибайте!

– А чому не можна приземлитися?

– Починають застрибувати науковці, привезені минулого року.

Дійсність насправді відрізняється від анекдоту – за місце в антарктичній експедиції доводиться позмагатися. Робота потребує певного наукового рівня й здатності працювати в складних умовах. Фінансування антарктичної програми зараз становить 10% від витрат на науку Міносвіти.

Сьогодні на станцію «Академік Вернадський» вирушила 21-ша експедиція, складається з 12 осіб – як і в попередні роки. Наймолодшому полярникові 22 роки, найстаршому 62. Понад половина команди – семеро – потраплять до Антарктики вперше. Очолить станцію Микола Старинець, який всьоме долучається до експедиції.

Завдання команди – науково-дослідні роботи, системне вивчення Льодовитого континенту, модернізація станції. Вперше з українцями вирушає група вчених із Туреччини. Вони не залишаться на весь рік, а проведуть на станції нетривалий час, поки готуватиметься від’їзд 20-ї української експедиції, і повернуться разом із нею.

Станція «Академік Вернадський»

У листопаді 1993 року Великобританія поширила серед посольств пропозицію передати станцію «Фарадей» на острові Галіндез Аргентинського архіпелагу одній з держав, яка не має станцій на континенті.  У лютому 1996 року станція придбана Україною за символічну ціну в 1 фунт стерлінгів і перейменована на «Академік Вернадський». Працює цілий рік, є метеорологічною та географічною обсерваторією.