Đăng Ký Đăng Nhập

Ukrainska Kompaniya Otrimala 122 Mln Ievro Cherez Programu Gorizont 2020 2257

Українська компанія отримала 1,22 млн євро через програму Горизонт 2020


Тренди

Це один із небагатьох випадків, коли українські розробники створюють продукт для глобального ринку, до того ж з сильною конкурентною позицією.



POLYTEDA CLOUD – компанія, що працює в галузі напівпровідників та мікросхем. На розробку  проекту Physical Verification (PV) Сloud вона отримала від Єврокомісії 1 220 000 євро. Це перший грант українців у межах програми Горизонт 2020

Що таке Горизонт 2020

Горизонт 2020 (HORIZON 2020) — рамкова програма Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій. Наймасштабніша з подібних програм, її загальний бюджет становить близько 80 млрд євро. Проект стартував 2014 року і триватиме до 2020-го. Україна долучилася до Горизонту 2015 року.

Кошти розподіляють на умовах конкурсу, обираючи проекти, що відповідають критеріям програми. Пріоритет мають інноваційні проекти, особливо з впровадженням у підприємництві і промисловості.

2016 року українські розробники подали на участь у програмі 394 заявки. В Горизонті попередньо підтримали 42 заявки загалом на 7 068 199 євро.

Компанія обійшла в конкурсі 259 європейських конкурентів

Проект Physical Verification Сloud

Першим і єдиним поки переможцем Горизонту від України стала IT-розробка від компанії POLYTEDA CLOUD. Компанія обійшла в конкурсі 259 європейських конкурентів у категорії «Інструмент для Малого та Середнього Бізнесу». СЕО компанії Олександр Груданов розповідає: «Це унікальний нішевий продукт для автоматизації проектування інтегральних мікросхем. Ми вирішуємо проблему стадії фізичної верифікації – завершальної стадії проектування розробки інтегральних мікросхем, що передує випуску у виробництво». Споживачами продукту мають стати напівпровідникові фабрики та кінцеві розробники інтегральних мікросхем, адже він дозволяє з високою точністю перевірити, чи працюватиме мікросхема і наскільки коректно.

POLYTEDA CLOUD – портфельна компанія венчурного фонду Borsch Ventures, що спеціалізується на технологічних стартапах, орієнтованих на світовий ринок. Його голова Євген Уткін розповідає про важливість якісної перевірки мікросхем і перспективність цього напрямку: «Це надзвичайно відповідальний етап. Вартість помилки – десятки і сотні мільйонів доларів, як із сумнозвісним Samsung Galaxy-7». Дієве рішення цих проблем необхідне сучасному технобізнесу.

Це один із небагатьох випадків, зауважує Євген Уткін, коли українські розробники створюють продукт для глобального ринку, до того ж з сильною конкурентною позицією. Серед аналогів він – найшвидший і найточніший. До того ж побудований на хмарних технологіях, що дозволяє клієнту сплачувати лише за час у хмарі, а не за річну ліцензію, як з іншими пропозиціями.

Серед аналогів продукт – найшвидший і найточніший. До того ж побудований на хмарних технологіях

На що підуть гроші

POLYTEDA CLOUD має протягом двох років довести проект до завершеного стану. В результаті з’явиться компанія з повним циклом розробки інтегральних мікросхем і відповідним програмним набором. Олександр Груданов каже, що готовий розглядати партнерство з іншими гравцями ІТ-галузі. Також передбачена співпраця з компаніями Кремнієвої долини, українськими вишами. До речі, майже всі працівники POLYTEDA CLOUD – випускники КПІ.

IT-проектам з України непросто залучати інвестиції, тож Горизонт 2020 – вікно можливостей для них, каже директор з розвитку бізнесу Borsch Ventures Святослав Святненко: «Ми закликаємо використовувати цю ініціативу, тому що це один із небагатьох реальних інструментів, який дозволяє змагатися за фінансування і в чесній конкуренції вигравати».

Тим часом POLYTEDA CLOUD посилює команду та запрошує працівників. «Нам потрібні активні молоді люди, котрі вірять в відродження української мікроелектроніки та хочуть розвиватись в міжнародній команді», – пише у Facebook Олександр Груданов.