14 квітня керівник Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Вадим Карандій дав прес-конференцію. Основною метою було інформування щодо цьогорічної сесії ЗНО.
Як повідомив Вадим Карандій, кількість учасників ЗНО була прогнозованою, на тестування зареєструвалися 267 172 осіб. За предметами лідирує єдиний обов’язковий предмет – українська мова та література, наступними йдуть дисципліни, результати з яких на вибір випускника зараховують як ДПА – історія України та математика.
Очевидна тенденція скорочення реєстрацій на природничо-математичні науки. Приміром, 2012 року на математику зареєструвалися 62,7% від усіх учасників, 2015 – 51%, а цього року – 49,4%. Критична ситуація з фізикою, на ЗНО-2016 її складатимуть 13,14% (2012 року було 20,8%).
Керівник УЦОЯО зауважив, що до цих процесів слід серйозно поставитися, адже випускники мають вагомі причини робити подібний вибір. Серед таких причин може бути рівень шкільної підготовки з певних предметів, а також популярність спеціальностей, на які потрібні ці сертифікати ЗНО, конкуренція. Минулого року майже чверть учасників не змогли подолати пороговий бал з математики – 24% (25,3 тис.). Це найбільший показник серед усіх дисциплін.
Також помітне зменшення кількості учасників, хоч і не таке критичне, з хімії, біології, географії.
При цьому позитивна динаміка з історії України та іноземної мови. Кількість зареєстрованих на історію України зросла з 65% до 72% за останні 5 років, іноземну мову цього року обрали 34% (2012-го – 27%). Саме з цих найпопулярніших предметів платформа EDUGET пропонує інтенсивні методи підготовки – експрес-курси з української мови та літератури й історії України, різноманітні курси англійської, а також всі тести ЗНО минулих років.
Більшість учасників ЗНО-2016 реєструються на 3 предмети (стільки сертифікатів ЗНО зазвичай вимагають вузи) і на 4 – це ті, хто намагається диверсифікувати ризики, одночасно обираючи декілька напрямів для вступу, щоб по результатах конкурсу обрати найкращу пропозицію для навчання.
Близько 15% обирають лише 2 предмети – це можуть бути випускники, які орієнтуються лише на проходження ДПА і планують вступати до коледжів чи технікумів.
Скласти тести ЗНО можна буде 7 мовами (крім мовних дисциплін): українська, польська, російська, румунська, угорська, молдовська, кримськотатарська.
З 15 квітня УЦОЯО публікуватиме на сторінках учасників ЗНО запрошення на тестування, там повідомлять: коли, куди, з якими документами треба приходити. Поштою ці запрошення не розсилатимуть. Спершу надійдуть запрошення на українську мову та літературу, історію України, математику. До 30 травня – на інші предмети.
Окремо Вадим Карандій нагадав, що учасники ЗНО, які не подолали поріг склав/не склав з української мови та літератури, не братимуть участь у подальшому тестуванні.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!