Đăng Ký Đăng Nhập

Ukrainski Vishi Potrapili Do Svitovogo Topu Z Matematiki Ta Vikonavskix Vidiv Mistectva 1389

Українські виші потрапили до світового топу з математики та виконавських видів мистецтва


Тренди


Національна музична академія імені Петра Чайковського

Навчальні заклади України вже не один рік присутні в одному з найвпливовіших світових рейтингів QS World University Rankings – у загальному переліку. 2015 року до топу найкращих добралися 6 вишів. Цього року українські виші вперше потрапили до QS World University Rankings у поділі за предметами. 

Цьогорічне дослідження вибудовує рейтингові показники вишів за 42 дисциплінами, порівняно з минулим роком додалися антропологія, археологія, гірнича справа, догляд за хворими, виконавське мистецтво і соціальна політика.

Національна музична академія імені Петра Чайковського здійснила прорив, потрапивши до  першої сотні (місце 51-100) за предметом «виконавські види мистецтва». З «математики» відзначили Київський національний університет імені Тараса Шевченка, він на позиції 301-400.

Лідирують США і Велика Британія, як і в загальних рейтингах. Гарвардський університет і Массачусетський технологічний інститут перемогли в 12 дисциплінах кожен, таким чином на них припадає понад половина (24) перших місць з усіх дисциплін. Ще 12 перших місць у британських університетів. Нагадаємо, рейтингу QS World University Rankings часом докоряють у кращих умовах оцінювання саме для цих вишів, адже аналізовані наукові джерела, опитані експерти здебільшого представляють англомовну наукову спільноту. 

Та заявили про себе і менш знані виші: Університет Вагенінген, Нідерланди (перше місце в сільському та лісовому господарстві), Федеральна вища технічна школа Цюриха (перша у вивченні Землі та моря) й Університет Гонконгу (перший у стоматології).

Національний університет Сінгапуру вразив результатами: він потрапив до першої десятки у 13 дисциплінах.  Федеральна вища технічна школа Цюриха 11 разів потрапила до топ-10, Університет Гонконгу – 6, Токійський університет – 5. У 4 дисциплінах до десятки потрапили Австралійський національний університет і шведський Каролінський інститут, у 3 дисциплінах – Делфтський технічний університет (Нідерланди) й пекінський Університет Цінхуа.

Дослідники роблять висновок, що нове дослідження демонструє новий тренд: зростає кількість країн, у яких представлені виші з блискучою предметною освітою.