Đăng Ký Đăng Nhập

Universitet Novogo Tipu Cogo Roku Nabiratime Magistriv 1407

Університет нового типу цього року набиратиме магістрів


ЗНОУ лютому міністр освіти Сергій Квіт анонсував таємничий проект надсучасного навчального закладу на базі КНУ імені Шевченка та Академії наук: «Ми повинні мати якісні заклади вищої освіти. Один із таких проектів – створення спільно з Академією наук фізико-технічного закладу, який прийматиме і навчатиме наших найбільш розвинених в математичному сенсі дітей».

Тепер ми знаємо, як називатиметься інноваційний заклад. 25 березня 2016 року віце-президент НАН України академік Анатолій Загородній виступив з доповіддю щодо створення Київського академічного університету. Він має стати вишем нового типу, з поєднанням навчального процесу і наукових досліджень інститутів НАН.

Створення Київського академічного університету – рух у напрямку автономії внз, модернізації вищої освіти й підвищення конкурентності українських закладів. Також університет має дати поштовх формуванню нової наукової генерації, можливість потрапити до освітньої еліти тим, хто має відповідні інтелектуальні дані та кар’єрні плани. Заклад розвиватиме природничо-математичну та інженерно-технічну галузі.

Звідки братимуть геніальних студентів? До бакалаврату набиратимуть на базі КНУ імені Тараса Шевченка, починаючи із заочної фізико-технічної школи для старшокласників Малої академії наук України. Навчальний процес буде динамічним і мобільним, відповідно до світових освітніх трендів. До підготовки бакалаврів можуть підключитися інші статусні виші – Київський політехнічний інститут, технічні університети Харкова, Львова, Дніпропетровська. Магістерські програми працюватимуть з профільними установами Академії наук. Наступним етапом мають бути освітні програми третього циклу вищої освіти, на базі академічних інститутів. Щоб потрапити до кожної програми, випускник чи студент має пройти суворий конкурсний відбір.

Для максимальної інтеграції зі світовими освітніми процесами в університеті створять наглядову раду міжнародного типу.

Київський академічний університет – пілотний проект. В разі успіху подібні установи створять у Харкові, Дніпропетровську, Львові та Одесі.

Йдеться не про далеку перспективу. Цього року відбудеться перший набір до нового вишу – 100-150 магістрів. Директор департаменту вищої освіти Олег Шаров наголошує: «Це має бути конкурсний відбір молоді, яка готова і прагне наукової кар’єри».