Đăng Ký Đăng Nhập

Vakarchuk Prezentuvav Osvitnij Proekt 567

Вакарчук презентував освітній проект


ЗНО


Фото Wilson Center

Лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук провів навчальний семестр у Єльському університеті. Днями він презентував у Вашингтоні свою освітню програму «План Маршалла для України». 

Назва проекту відсилає до програми економічної допомоги Європі після Другої світової війни, запропонованої держсекретарем США Джорджем К. Маршаллом.

Основним завданням Святослав Вакарчук бачить виховання покоління з новим, сучасним типом світогляду. З теоретичною освітою в Україні все гаразд, вважає співак: «У нас є гідні фахівці – лікарі, науковці, ракетобудівники. Але це люди з іншим способом мислення, зі спадком 70 років радянського панування».

Треба змінювати педагогічні принципи, інакше будувати стосунки між учнем і викладачем. Вакарчук намагався описати американцям принципи вітчизняної педагогіки: «В Україні викладач завжди правий. Вас не заохочують сумніватися в його твердженнях. Іншими словами, вас учать, що той, хто вищий, той і правий». Насправді ж у школі ми потребуємо не завчання фактів, а допомоги у визначенні свого покликання, своєї конкурентної переваги, переконаний Святослав.

Фінансувати запропоновану програму пропонують США. Вакарчук зауважує, що американським платникам податків вигідно витрачатися на освіту українців. Ця програма потребує менше фінансування, ніж та допомога, яку надають зараз. Але вклавши в неї зараз, у майбутньому вже не потрібно буде витрачати гроші на Україну: «Інвестиції в освіту – найкращий мотиватор розвитку української економіки».

Святослав Вакарчук зауважив: йдеться не так про освіту, як про просвітництво. Бо мета навчання – не просто стати добрим спеціалістом, а змінити ставлення до життя. Цього потребують зараз українці, особливо ті, що звуться громадянським суспільством або майбутньою українською елітою.

Нагадаємо, що лідер “Океану Ельзи” Cвятослав Вакарчук 2015 року був зарахований на спеціальну лідерську програму Єльського університету Yale World Fellow. Його співкурсниками стали 16 осіб – лідерів суспільної думки з різних країн світу.

Щороку університет обирає групу обдарованих професіоналів із найрізноманітніших галузей та країн для інтенсивного чотиримісячного навчання. Серед критеріїв зарахування — “історія визначних досягнень і порядність”. Мета такого навчання – обговорення найважливіших глобальних проблем, пошук варіантів їх вирішення, формування міжнародного діалогу.

Учасники програми регулярно виступають перед студентами університету.