Đăng Ký Đăng Nhập

Vcheni Peremishhuyut Predmeti Zvukom 397

Вчені переміщують предмети звуком


ТрендиУ Брістольському університеті створили промінь з наукової фантастики – той, що здатний захопити предмет і перенести його в інше місце. Надихнув учених культовий серіал «Зоряний шлях».

На предмет впливають за допомогою звукових хвиль. «Всім відомо, що звукові хвилі мають фізичну природу. Та нам вдалося рухати звуком так, як ніколи раніше», – каже професор університету Брюс Дрінкуотер (Bruce Drinkwater).

Для експерименту створили платформу з 64 звуковими колонками. Хвилі, що вони випромінювали, фіксували предмет над платформою наче променем і могли утримувати його в повітрі, переміщувати й перевертати.

Професор Шрірам Субраманьян (Sriram Subramanian) з університету Сассексу, що також брав участь в дослідженнях, пояснює: «Завдяки звуковим хвилям ми генеруємо акустичну голограму, що може маніпулювати предметом».

Освоїли три способи впливу на предмет. Один працює як стиснуті пальці чи пінцет. Другий – як воронка чи вихор, що закручує об’єкт. Третій подібний до оболонки, яка оточує об’єкт і не дає йому рухатися.

«Акустичні руки» можуть утримувати і пересувати мікроскопічні частки без шкоди для них, розповідає Брюс Дрінкуотер. Вдосконаливши цю технологію, можна працювати з людськими клітинами, мініатюрними медичними пристроями без хірургічного втручання.

Поки що акустичний промінь може впливати тільки на дуже дрібні предмети. Але вчені вже працюють над новим пристроєм, який зможе утримувати футбольний м’яч.