Đăng Ký Đăng Nhập

Vid Bankruta Do Miljonera 4 Uroki Vid Pidpriiemcya Tomasa Gornogo 1903

Від банкрута до мільйонера: 4 уроки від підприємця Томаса Горного


ЛайфхакиКар’єра найманого працівника чи власна справа – вибір, який робить багато хто, а деякі й не один раз. Хтось зробить нетривалу подорож у світ бізнесу й повернеться на стабільну офісну роботу, хтось порине в цей світ з головою. Та перш ніж робити ризикований крок, варто послухати тих, хто цю подорож уже здійснив. Навіщо вчитися на власних помилках, якщо можна – на чужих?

Про різні помилки в бізнесі, висновки та спостереження розповів Томас Горний (Tomas Gorny) – серійний підприємець з США, засновник успішних компаній у різних штатах і галузях. Починав він не райдужно – втік від бідності з Польщі, коли був підлітком, згодом потрапив до стартап-команди, заробив статок, втратив його та почав усе спочатку. Він двічі терпів нищівну поразку, поки врешті не заснував компанію Nextiva – хмарний провайдер для бізнес-комунікацій. Зараз у Nextiva в штаті Арізона працюють понад 500 працівників.

Бізнес-філософія Томаса Горного така: «Якщо ви хочете бути успішним підприємцем, не женіться за грошима». Створення важливих і потрібних речей – ймовірніший шлях до успіху, ніж орієнтація на максимальний прибуток.

Для Entrepreneur Томас Горний розповів, які помилки в бізнесі робив сам і які спостерігав в інших, у 4 уроках «Від банкрута до мільйонера»

1. Не будьте упередженими до людей через їхню зовнішність чи вимову

Томас Горний не був упередженим, він сам був об’єктом такої упередженості, особливо на початку кар’єри. Через його слов’янський акцент і неамериканське походження Томас регулярно наражався на зневагу в бізнес-колах.

Якщо ви хочете бути успішним підприємцем, не женіться за грошима

«Мене сприймали як дурне польське хлопчисько», – згадує він. Молодий підприємець мусив доводити свої здібності й талант, наполегливо працювати з підрядчиками й діловими партнерами, і врешті досяг успіху. Відтоді Томаса Горного сприймають як незаперечного лідера у своїй галузі, попри акцент і народження в Польщі.

Бізнесмен переконаний, що серйозна помилка – недооцінювати людину через фізичні аспекти: зовнішність, жести, акцент або одяг. Коли він розглядає кандидата на посаду в свою компанію, то аналізує характер людини, її життєві принципи, рівень кваліфікації та культурний потенціал.

2. Не бійтеся невдач

Перший бізнес Горний започаткував у 17 років, це була німецька компанія з дистрибуції комп’ютерів. 1996 року він продав її, щоб виїхати до США. Грошей мало вистачити на півроку. Тоді Томас приєднався до стартап-команди й поклав усі сили на розвиток проекту. Жив на $3 на день, підробляв, вкладав усе в компанію, врешті розкрутив її і за 2 роки продав.

Отримані кошти Горний інвестував у нерухомість і втратив їх. Через 5 років після приїзду до Штатів він опинився в тій же точці, з якої починав. Для підприємця це був виклик, і він його прийняв. За останні кошти, $6000, він запустив компанію веб-хостингу й побудував із неї другий за величиною бізнес у цій галузі.

Невдачі й ризик – супутники бізнесу, але вони ніколи не винесуть підприємцю остаточний вирок.

3. Оцінюйте все з точки зору клієнта

Клієнт – найкращий учитель підприємця. Бізнес, який може створювати якісні продукти й вирішувати проблеми клієнта, доб’ється успіху й прихильності людей. Як власник бізнесу, ви мусите подивитися на світ очима ваших клієнтів: з якими проблемами вони борються, як ви можете полегшити їхнє життя? Не переоцінюйте власну інтуїцію та проникливість – ваше уявлення може бути хибним. Натомість розвивайте і підтримуйте зворотній зв’язок з клієнтами.

Клієнт – найкращий учитель підприємця. Бізнес, який може створювати якісні продукти й вирішувати проблеми клієнта, доб’ється успіху

Наскільки важливо «підключатися» до клієнта, Горний дізнався на власному досвіді, коли вперше відвідав Сполучені Штати. Він зайшов до взуттєвого магазину й побачив пропозицію «дві пари за ціною однієї». І хоча йому була потрібна одна пара взуття, цей маркетинговий хід привернув увагу і зачепив його. Отже, клієнта це приваблює, а такі речі треба пам’ятати і розуміти, щоб просувати свій бізнес.

4. Головне – будувати бізнес, а не заробляти гроші

Низка успіхів і помилок навчила Горного не зациклюватися на прибутку. «Коли я втратив усі гроші, то зрозумів: для досягнення успіху треба зосередитися на створенні цінності для клієнта, а не на тому, скільки грошей ми на цьому заробимо», – каже він. Відтоді за таким принципом підприємець розвивав усі свої бізнеси, і це спрацювало.

Аналогічно Томас Горний застерігає від короткозорого залучення інвестицій. Коли ви берете сторонній капітал, то концентруєтеся на можливих стратегіях виходу, а не на розвитку бізнесу. «Моя особиста перевага в тому, що я не маю інвесторів, – каже підприємець. –  Якщо ви зосереджені на стратегії виходу, ви можете забути побудувати свій бізнес. Якщо ж ви зосередитися на створенні бізнесу, результат часто виявляється значно кращим, ніж ви могли мріяти».

У бізнесі легко загрузнути в грі залучення капіталу, вдосконалення стратегії виходу та продажу компанії за пікову ціну. Цей підхід недалекоглядний. Особистий досвід Томаса Горного, його спостереження за історіями партнерів і конкурентів говорять: зосереджуйтеся на продуктах і послугах, а не на грошах. Створення дасть вам значно більше, ніж накопичення.