Đăng Ký Đăng Nhập

Vidomi Porogovi Bali Zno 2016 Z Ukrainskoi Istorii Matematiki 1651

Відомі порогові бали ЗНО-2016 з української, історії, математики


ЗНО



25 травня експертна комісія визначила порогові бали з трьох дисциплін поточної сесії. За процедурою, комісія розглядала бал, запропонований робочою групою. Представники останньої розглянули всі завдання й рівень їх виконання і сформували свою пропозицію порогового балу.

Українська мова та література – предмет, обов’язковий для складання всіма абітурієнтами. Члени експертної комісії підтримали пропозицію робочої групи встановити поріг на рівні 23 балів. За таких умов 91% учасників ЗНО з цієї дисципліни набирають пороговий бал, а 9% (20 018) – цей іспит не склали. Оскільки без сертифіката ЗНО з української не можна вступати до вишу, для 9% учасників вступна кампанія завершена.

Математика спричинила тривалу дискусію. Названі робочою групою 10 балів запропонували підняти до 11. Громадський діяч Микита Андрєєв аргументував: «Українська мова та література має специфіку, бо в разі недопуску з цього предмета абітурієнт взагалі вилітає з кампанії. А відсіявши тих, хто показав низькі знання з математики, ми просто дамо їм можливість іти за тими напрямами, за якими вони краще підготовлені».

Заперечення інших членів комісії полягали в тому, що ЗНО з математики використовується не лише для вступу, але й для ДПА, отже впливає на атестат випускника. Необов’язково той, хто складав ЗНО з математики, планує отримувати вищу освіту. До того ж виші мають право самостійно визначати прохідний бал на певні спеціальності, тож ніхто не завадить їм виставити ту планку, яку вони вважають доцільною.

Володимир Ковтунець наголосив: «Цьогорічні результати ЗНО з математики – вирок нашій освіті. Математична освіта в державі зруйнована, її немає». Як зауважив експерт, майже третина випускників, за результатами, не мають належного рівня знань.

Математична освіта в державі зруйнована, її немає

Якщо ж відсіяти тих, хто не дотягує до цього рівня, неможливо буде виконати держзамовлення з інженерно-технічних спеціальностей. Тому піднімати пороговий бал неможливо. Варто сподіватися, що самі виші візьмуть на себе завдання довчити студентів і зробити з них фахівців.

З поправкою на стислі терміни сесії й короткі перерви між іспитами, запропонували знизити прохідний бал до 9. Прихильники цієї позиції зауважили, що навряд чи випускники з такими результатами підуть до вишу, але не зараховувати їм іспит несправедливо. Не вина учня, що в нього був поганий вчитель і низький рівень викладання у школі.

За проголосованим рішення, поріг склав/не склав з математики становить 9 балів, його змогли подолати 85% учасників.

Пороговий бал з історії України становив близько 25 за пропозицією робочої групи. Експертна комісія погодила зупинитися на 25, в результаті 87% учасників тестування подолали поріг, а 13% (24 433) – не склали іспит.

Завдяки сучасним технологіям зовсім не обов’язково обмежувати свою підготовку шкільними уроками. Платформа EDUGET пропонує онлайн-курси підготовки до ЗНО, якими можна закріпити і поглибити отримані знання – готуючись до ЗНО з наступних предметів або до додаткової сесії. Також на платформі підібрані тести ЗНО попередніх років, які можна проходити онлайн і зберігати результати в особистому кабінеті.

Пороговий бал – це мінімальна кількість балів, яку має набрати учасник ЗНО, щоб скласти цей предмет. Якщо пороговий бал не набрано, його не можна використовувати для вступу до вишу.