Реєстрація на ЗНО, обрахунок балів і як ЗНО пов’язане з ДПА
Вам не все зрозуміло в ЗНО? Вам нічого не зрозуміло в ЗНО? Це нормально. Ідеально орієнтуватися в ЗНО належить фахівцям УЦОЯО, бо вони цим зайняті весь час, а ви – лише тоді, коли треба закінчувати школу і вступати до вишу.
Заступники директора УЦОЯО Ольга Стрелюк і Наталія Юр провели вебінар, на якому відповіли на отримані запитання. Може, у вас теж виникали такі запитання? Шукайте відповіді в нашій статті.
ПРО РЕЄСТРАЦІЮ НА ЗНО
Який порядок реєстрації на додаткову сесію ЗНО?
Всі терміни вказані на сайті УЦОЯО
Що робити, якщо реєстрацію оформлено з помилкою?
Краще дочекатися відповіді, де буде чітко вказано, що саме ви зробили неправильно, які документи не відповідають вимогам. Потім виправити помилки і надіслати правильний пакет документів.
Що робити, якщо немає паспорта?
Якщо паспорт втрачено, треба реєструватися за свідоцтвом про народження, але додати копію довідки про втрату паспорта. Якщо на момент тестування ви вже отримаєте паспорт, можете прийти на ЗНО з ним.
Якщо ви зареєструвалися з паспортом, а згодом втратили його – можна прийти на ЗНО з новим документом, але довідкою, що він був змінений. Або перереєструйтеся з новим документом, якщо встигаєте це зробити. Перереєстрація можлива до 18 березня.
Якщо ви не встигаєте отримати паспорт – зверніться до свого регіонального центру оцінювання якості освіти і з’ясуйте, що можна зробити.
Якщо ви не встигли підготуватися з української мови та літератури чи бажаєте додатково систематизувати свої знання, – вам допоможе експрес-курс від ПроЗНО.
Як дізнатися, чи вдало пройшов реєстрацію на ЗНО-2016?
Вам надійде пакет документів протягом 10 днів після оформлення.
Якщо ви випускник, то пакет документів прийде до вашого навчального закладу – там буде сертифікат ЗНО, реєстраційне повідомлення, інформаційний бюлетень. Якщо ви випускник минулих років або учень професійно-технічного чи вищого навчального закладу, отримаєте цей пакет рекомендованим листом.
Як і минулого року, на сайті УЦОЯО можна буде перевірити опрацювання реєстраційних документів за номером реєстраційної картки.
Який медичний документ треба надати для спеціальних умов складання ЗНО? Які це можуть бути умови? Як це оформити в заявці?
За вашим запитом до медзакладу вам нададуть необхідний медичний висновок. Це можна зробити будь-коли.
У цьому висновку буде вказано, які особливі умови потрібні для проходження ЗНО. Варто звернутися до регіонального центру, щоб дізнатися, які умови вони здатні створити – і правильно вказати це в заявці. Це може бути: аудиторія на 1 поверсі, наявність пандуса, спеціальний стіл, можливість споживати їжу під час тестування, отримувати ліки тощо.
Яку адресу треба вказувати – прописки чи проживання?
Вкажіть адресу, за якою ви плануєте отримувати кореспонденцію.
Під копією документа про повну загальну середню освіту мається на увазі копія самого атестата (пластикового) чи роздрукованого додатка?
Пластикового атестата.
Можна відмовитися від штрих-коду при реєстрації на ЗНО-2016?
Під час формування реєстраційної картки зробіть позначку «формувати заяву без штрих-коду» – і вона буде роздрукована без штрих-коду.
Коли оголосять і надішлють результати ЗНО, що зараховують як ДПА?
До 25 травня відбудеться оголошення результатів, до 31 травня – надсилання їх до навчальних закладів.
Яким чином можна потрапити на ЗНО, якщо в травні ще тривають заняття в школах?
Це стосується організації навчального процесу у вашому закладі. На день проведення ЗНО ви точно будете звільнені від занять.
Чи можна складати тест у своєму районному центрі чи, як і раніше, доведеться їхати до обласного?
25 квітня буде точно відомо, за якими адресами відбуватиметься тестування. Якщо говорити про масові ЗНО – як з української мови та літератури – то цілком може бути, що воно відбудеться в райцентрі й не доведеться їхати в обласний. Для складання менш популярних, немасових предметів (хімія, географія) пункти тестування розміщують в обласному центрі, містах обласного значення, великих райцентрах.
ТЕСТУВАННЯ З ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
Яким чином відбуватиметься тестування з іноземної? У формі звичайного тестування чи у формі ДПА? Чи будуть перевіряти навички аудіювання та усного мовлення?
ДПА проводиться у школі. Якщо потрібні результати для вступу – то треба пройти саме ЗНО з іноземної. Формат тестування не змінився від попередніх років.
На ЗНО аудіювання не перевірятимуть. Чи перевірятимуть на ДПА – запитання до вашого навчального закладу.
Чи можна реєструватися на дві іноземні мови?
Можна, але перелік предметів не має бути більшим за 4. Тобто якщо ви складаєте 2 іноземні, то решта 2 будуть обов’язкові: українська і на вибір математика чи історія України.
Чим відрізняється апробація ЗНО з іноземної 16 квітня від пробного ЗНО 9 квітня? Як можна зареєструватися на апробацію ЗНО?
Апробація – не пробне ЗНО. Це перевірка нових тестів з іноземної мови, які планують вводити з 2017 року. Учасників для нього обирають обласні департаменти освіти, самостійно зареєструватися неможливо.
ЯК РАХУЮТЬ БАЛИ
Який бал треба набрати для вступу на певну спеціальність, до певного вишу?
Таку відповідь зараз неможливо дати, бо все визначатиме конкурс. Отримані бали потраплять до системи, яка обере найкращих з претендентів на цю спеціальність. Отже, все залежатиме від того, скільки балів набрали ваші конкуренти.
Що таке конкурсний бал? Як дізнатися прохідний бал на спеціальність, яка мене цікавить?
Ваш конкурсний бал – сума балів усіх складових, помножених на вагові коефіцієнти. Зазвичай це 3 результати ЗНО і бал шкільного атестату. Також можуть дорахувати бали за перемоги в олімпіадах, наукову діяльність, довузівську підготовку.
Прохідний бал стане відомим по результатах тестування. Приміром, якщо на юридичний факультет певного вишу можуть взяти 20 студентів, то мінімальним прохідним балом буде той, що тримав останній студент із цієї 20-ки. Можна тільки сказати, що для вступу до престижного вишу на бюджет треба мати дуже високий бал.
Що таке «ваговий коефіцієнт», як його дізнатися?
Цей коефіцієнт визначає сам вуз, він не може бути меншим 0,2 для сертифікату ЗНО і 0,1 – для атестату. Для провідного предмету спеціальності це буде вищий коефіцієнт, щоб результат ЗНО з цього предмету важив більше. Для менш важливого цей коефіцієнт зроблять меншим. Інформацію про коефіцієнти на кожну спеціальність розміщено на сайтах вишів.
Який мінімальний бал? Що таке пороговий бал? Чи можна вступити на контракт, не набравши пороговий бал?
Мінімальний бал визначає сам виш. Є заклади, які не розглядають документи з результатами ЗНО нижче 120 балів, а інші – нижче 130. Ця інформація є на сайтах вишів.
Пороговий бал – це показник того, що ви склали іспит, ще називають бал «склав/не склав». Якщо результат ЗНО нижчий цього бала, іспит не складено. Зараз цей бал невідомий, його визначають за спеціальною технологією в день ЗНО. Відбудеться засідання експертних комісій, які мають затвердити пороговий бал.
Якщо ви не набрали пороговий бал, ви не можете вступати до вишу з цим результатом – ні на бюджет, ні на контракт.
ДПА І ЗНО
Якщо результат тестування з обов’язкових предметів потрібний не для вступу, а лише для атестату – оцінка з ДПА, як треба проходити тести? Всі чи частину?
У зошиті будуть окремо позначені завдання, яких достатньо для ДПА, і окремо – які треба для результату ЗНО, щоб вступати до вишу. Якщо вам потрібний лише атестат, робіть тільки завдання для ДПА.
Якщо для вступу не потрібна математика, її все одно треба складати на ЗНО, щоб отримати оцінку за ДПА?
Для ДПА ви можете обрати математику або історію України і виконати тільки ті завдання, які потрібні для ДПА. Або, якщо ви плануєте з цим предметом іти до вишу, виконати всі завдання з тестового зошита. Без вибору треба скласти лише українську.
Чи можна на сесії ЗНО не складати українську і на вибір математику чи історію, а скласти їх під час ДПА в школі?
Ні, з цих предметів ДПА відбувається у формі ЗНО. Тому ви маєте скласти їх саме під час сесії ЗНО.
ВСТУП ДО ВИШУ
Коли у вишах буде день відкритих дверей?
Кожен заклад окремо визначає цей день і публікує інформацію на своєму сайті.
Якщо вказати в заявці вступ на державну форму навчання, то чи вдасться потрапити на контракт, якщо на державну не вдасться пройти за конкурсом?
Загалом передбачена одна заява – зразу і на бюджет, і на контракт. Але у вищого навчального закладу можуть бути свої вимоги. Минулого року в КНУ імені Тараса Шевченка потрібна була окрема заява, що абітурієнт хоче вступати на контракт. Найкраще поцікавитися в обраному виші.
Якщо я вже навчаюся у вузі, але хочу змінити на інший, перевступити на бюджетну форму, – можна реєструватися на ЗНО і вступати, не забираючи документи зі свого вузу? Раптом я не зможу потрапити на бюджет.
Можна зареєструватися для участі в ЗНО, навіть якщо навчаєтеся зараз у вищому навчальному закладі. Ви пройдете тестування й отримаєте необхідні сертифікати ЗНО.
Потім ви можете подати документи до обраного вишу для участі в конкурсному відборі. Але якщо ви пройдете конкурс, але при цьому виявиться, що ви вчитеся в іншому виші, – система не зможе вас зарахувати. Тож на момент вступу вам треба визначитися і, якщо все-таки розраховуєте пройти конкурс, – забрати документи із нинішнього вишу.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!