Đăng Ký Đăng Nhập

Vidvidajte Operu Onlajn 753

Відвідайте оперу онлайн


ЛайфхакиОпера виходить в онлайн, пише The New York Times. Розділ Google Culture Institute пропонує переглянути оперні та балетні вистави для справжніх поціновувачів мистецтва.

Зараз запропоновані вистави з Карнегі Холу, Берлінської філармонії, Паризької опери і Королевської Шекспірівської компанії. Звісно, можна переглядати оперу в записі, але Google Culture Institute дає унікальну можливість відчути себе реально присутнім у залі. Відбувається це завдяки формату запису – новітні технології дозволяють зйомку в панорамі 360°. Рухом курсору ви можете роздивитися акторів з різних боків, зазирнути до оркестрової ями, а занудьгувавши «перевести погляд» на стелю.

– Це більше, ніж дивитися відео на YouTube, – коментує керівник проекту Аміт Суд (Amit Sood). – Наша ідея – створити відчуття присутності, забезпечити контекст.

Мистецькі організації мають задовольнятися не лише увагою справжніх театралів, але й активно шукати нову аудиторію. Culture Institute намагається достукатися до тих, хто може зацікавитися мистецтвом, але не настільки, щоб регулярно відвідувати сайт Паризької опери.

Аміт Суд порівнює себе з рибалкою, що намагається впіймати глядача на гачок популярних інтернет-технологій: відео, віртуальні тури.

Зауважимо, що арт-проект Google не обмежується театральним мистецтвом. Платформа пропонує віртуальні тури по найвідоміших світових музеях, під час яких можна роздивитися найдрібніші деталі експонатів. Також можна відвідати архітектурні пам’ятки, «пройтися» по Великому бар’єрному рифу чи Улан-Батору.

Якщо ви – не тільки глядач, але й творець, свою віртуальну колекцію теж можете розмістити на платформі Culture Institute.