Đăng Ký Đăng Nhập

Vipusknikiv Yakix Vishiv Obirayut Robotodavci 2219

Випускників яких вишів обирають роботодавці


Тренди

Диплом важливий на старті кар’єри, згодом все залежатиме від особистих зусиль і здібностей працівника



Експерти дослідницького центру Міжнародного кадрового порталу HeadHunter опитали 235 представників компаній з різних регіонів України. Метою дослідження було з’ясувати, яким чином отримана вища освіта впливає на перспективи знайти роботу: тривалість пошуку, якість пропозицій, необхідність довчатися. 

Диплом рідко цікавить роботодавця, коли йдеться про досвідченого працівника – тоді важливі вміння й навички, досвід роботи і в яких компаніях його було отримано. Інша ситуація з випускниками. П’ятеро з трьох роботодавці підтвердили, що звертають увагу на диплом, коли розглядають резюме вчорашнього студента.

Чому важливо, де саме навчався кандидат?

  • По-перше, кажуть роботодавці, рівень підготовки в різних вишах може помітно різнитися.
  • По-друге, для вступу до топового університету слід мати високий інтелект і наполегливість, вміти напружено займатися та розподіляти час. Ці риси свідчать про потенціал кандидата.
  • По-третє, в таких закладах вимагають серйозного ставлення до навчання, тож випускник привчений працювати і відповідати за свої результати.

Попри престижність освіти за кордоном, роботодавці найбільше довіряють національним вітчизняним вишам. Довіра приватним закладам дуже низька.

Найавторитетніші навчальні заклади прогнозовані – КНУ ім. Шевченка, КПІ і Києво-Могилянська академія.

Хоча більшість роботодавців зважають на диплом випускника, 23% з них вважають, що освіта не має впливу на те, як складеться кар’єра працівника. А більшість переконана, що це важливо лише якщо робота прямо стосується отриманої спеціальності. Іншими словами, на старті кар’єри важливо, з якого вишу прийшов кандидат, але далі – все залежатиме тільки від нього.