Đăng Ký Đăng Nhập

Vishi Krimu I Donbasu Pozbavili Licenzij 485

Виші Криму і Донбасу позбавили ліцензій


ЗНО17 листопада 2015 року Акредитаційна комісія ухвалила кілька важливих рішень.

Вищі навчальні заклади, які розташовані на території Донецької та Луганської областей, будуть позбавлені ліцензії, бо органи державної влади не здійснюють (чи не повноцінно здійснюють) там свої повноваження. Те саме стосується закладів на окупованих територіях АР Крим і Севастополя.

Також внаслідок інспектування анульовано ліцензії декільком навчальним закладам.

Оприлюднювати висновки всіх акредитаційних експертиз будуть на сайті Акредитаційної комісії України.

Ще навесні 2015-го міністр освіти і науки Сергій Квіт в інтерв’ю агенції РБК прогнозував: «До кінця цього навчального року ми позбавимо ліцензій кілька десятків вищих навчальних закладів, які неспроможні надавати якісну освіту. У багатьох нічого немає, окрім назви. Ніяких проблем з переведення студентів не буде, оскільки ліцензованого обсягу в інших українських ВНЗ цілком достатньо для того, щоб безболісно перевести всіх студентів».

Якщо студент навчався у закладі, який втратив ліцензію, він може перевестися в акредитований заклад. Не менше ніж за 30 днів до завершення дії акредитації студентів інформують про це. Вони можуть обрати інший заклад, що навчає за відповідним ступенем вищої освіти, спеціальністю та формою навчання і в якому потрібна освітня програма акредитована.