Đăng Ký Đăng Nhập

Vivchennya Anglijskoi Za Serialami Rizni Rivni 1895

Вивчення англійської за серіалами: різні рівні


Лайфхаки



Уявлення про серіал як нудне низькоінтелектуальне видовище втратило актуальність з останньою серією «Рабині Ізаури». Сучасні серіали знімають для вибагливих глядачів, на високому професійному рівні, заповнюючи кожну жанрову нішу. Відповідно, тематичність і складність лексики в них принципово різниться, що дуже зручно для вивчення англійської за серіалами.

Опанування англійської часто підкріплюють переглядом фільмів. І стикаються з проблемою: зрозуміло мало, лексика надто специфічна, герої говорять швидко чи з акцентом. Дратує це настільки, що навіть читання підручника дає більше задоволення.

Але експерти з вивчення англійської наголошують: перегляд серіалів дає величезний прогрес у володінні мовою, але слід дивитися їх обдумано. Можна підключати субтитри, переглядати сцену кілька разів і – головне – обирати той серіал, який підходить вашій здатності сприймати англійську.

Добірку англомовних серіалів за рівнями володіння мовою підготували фахівці Studway і доповнила редакція EDUGET.

Ваш рівень – майже нульовий

(можете зрозуміти мінімум слів і фраз)

Вам слід дивитися адаптовані навчальні серіали. Вони теж якісні й веселі.

Extra English (2006) – розробка британського телеканалу «Channel 4» для тих, хто хоче швидко навчитися говорити англійською. Зроблений у форматі комедійного серіалу, але насправді це результат роботи кваліфікованих методистів з вивчення англійської. Хоча під час перегляду це не відчувається – ви просто дивитеся кумедні історії з життя студентів.

Living English (2009) від Australia Network потребує базової підготовки. Його мета – максимально швидко навчити щоденного спілкування. Зараз вважається однією з найкращих навчальних програм для вдосконалення розмовних навичок.

Peppa Pig (Свинка Пеппа, 2004-…) складається з 5-хвилинних серій про життя Свинки та її сім’ї. Прості сюжети, базова лексика з повсякденного життя звичайної родини.

Ваш рівень – Elementary (A1)

(можете зрозуміти найпростіші слова і вирази)

Найкраще для цього рівня підходять мультиплікаційні серіали, що змальовують буденне життя людей, з поширеними побутовими фразами і розмовною лексикою.

Adventure Time (Час пригод, 2010-2016) став одним із найрейтинговіших проектів телеканалу Cartoon Network. Мультсеріал змальовує фантастичні Землі Ууу і пригоди на них хлопчика Фінна і його пса Джейка. Вони рятують жителів земель від різних небезпек, подорожують паралельними світами і потрапляють у фантастичні ситуації.

Hey, Arnold! (Гей, Арнольде!, 1996-2004) – ще один мультсеріал. 4-класник Арнольд живе зі своїми дідом і бабою в пансіонаті, яким вони володіють. Історії з життя школярів, їх родин і жителів пансіонату.

Dexter’s Laboratory (Лабораторія Декстера, 1996-2003) – фантастична анімаційна комедія про геніального хлопчика Декстера. Він створив власну лабораторію й проводить там досліди, часом безпечні, а часом – не дуже. Щоразу відбувається якась кумедна халепа типу перетворення мавпи на супергероя.

Alf (Альф, 1986-1990) бачив майже кожен. Нахабний і водночас милий прибулець потрапляє до пересічної родини й робить її життя дивовижним.

Ваш рівень – Pre-Intermediate (A2)

(маєте невеликий словниковий запас і уявлення про граматику)

Молодіжні серіали допоможуть вивчити сленгові вирази, ідіоми, покращити сприйняття мови на слух.

Misfits (Покидьки, 2009-2013) – британський серіал про юних правопорушників, які отримують фантастичні здібності. Простий і доступний для розуміння.

Friends (Друзі, 1994-2004) став стартом кар’єри багатьох телезірок і запам’ятався глядачам в усьому світі. У фільмі багато діалогів, сленгу, розмов про студентське життя. Буде особливо корисним для тих, хто планує відвідати мовний табір чи вчитися за кордоном.

Modern Family (Американська сімейка, 2009-…) про різні американські родини з цікавими персонажами: традиційна родина з трьома дітьми, родина з двох чоловіків, які вдочерили дівчинку, і подружжя, де жінка вдвічі молодша за чоловіка. Сучасні герої, сучасні теми й сучасна лексика.

How I Met Your Mother (Як я познайомився з вашою мамою, 2005-2014) – володар семи премій «Еммі». 2030 року Тед Мосбі почав згадувати, як жилося йому в Нью-Йорку 30 років тому. Він розповідає дітям історії зі своєї молодості, в тому числі про зустріч з їхньою матір’ю.

Ваш рівень – Intermediate (B1)

(в цілому все розумієте, та все одно нерідко користуєтеся словником)

Добре підійдуть соціальні комедії для розширення словникового запасу, а також пригодницькі стрічки.

Black Books (Книгарня Блека, 2000-2004) – ситуаційна комедія. Власник книгарні Бернард Блек терпіти не може власних клієнтів. Він п’є, палить і порушує всі можливі норми етикету. Гострий соціальний гумор, жарти й метафори додають мові живості й природності.

The IT Crowd (Айтішники, 2006-2013) показує комп’ютерний світ очима працівників технічного відділу. Як працюють технарі, як вони розмовляють, яка специфічна лексика в цій галузі – зацікавить не тільки майбутніх айтішників.

Vikings (Вікінги, 2013-…) – історична сага про Рагнара Лодброка і його воїнів. Серіал захоплює яскравим сюжетом і колоритними персонажами, водночас суттєво розширює словниковий запас.

The Walking Dead (І мертві підуть, 2010-…) змальовує моторошний світ після зомбі-апокаліпсису. Екшн, емоції, небезпека і динамічний сюжет подібні до ефекту коміксів (за якими і писали сценарій). Стислість фраз, швидкість мовлення, блискавичність реплік дають особливий ефект у вивченні англійської.

Lost  (Загублені, 2004-2010) – культовий серіал, що отримав безліч премій і став стартом цілої низки супутніх продуктів: відеоігор, книг, коміксів. Пасажирський лайнер падає на безлюдний острів, і пасажири, які вижили, мусять співіснувати і боротися за життя. У серіалі зображені різні соціальні типажі, різного походження, з різними акцентами і лексикою.

Ваш рівень – Upper-Intermediate (B2)

(розумієте все)

Можна дивитися драматичні серіали, інтелектуальні сіткоми.

The Big Bang Theory (Теорія великого вибуху, 2007-…) розповідає про фізиків, їхні дослідження й експерименти і – звісно – про особисте життя. Сучасна лексика освічених молодих людей.

Dexter (Декстер, 2006-2013) – серіал, що має відданих шанувальників і запеклих критиків. Серійний маніяк Декстер Морган знищує злочинців і бачить у цьому свою етичну мету. Опис складних психологічних тем і філософські роздуми зацікавлять вас і підтягнуть мову.

Game of Thrones (Гра престолів, 2011-…) не потребує додаткової реклами. Пристрасть, боротьба за владу, злочини створюють захопливий сюжет. При цьому в серіалі доволі складна лексика, використано різноманітні мовні стилі в широкій тематиці.

Downton Abbey (Абатство Даунтон, 2010-2015) – британський серіал про життя аристократичної родини на початку ХХ століття. Лексика на політичні й історичні теми, класично правильна мова високоосвічених людей роблять серіал незамінним для вдосконалення англійської.

Ваш рівень – Advanced (C1)

(у вас чудова англійська)

Серіали, що детально описують окрему галузь науки чи сфери діяльності, дозволяють вдосконалити лексику з певної вузької теми.

The Guardian (Захисник, 2001-2004) розкриває світ юриспруденції та життя американських маргіналів. Нік Фаллін – блискучий юрист, якого впіймали на проблемах з наркотиками і змусили працювати соціальним адвокатом, захищати в суді інтереси дітей з неблагополучних родин. Він присвячує цьому своє життя. Корисне для вивчення мови – дискутування щодо законів і норм, ведення судових процесів, гучні адвокатські справи.

House M.D. (Доктор Хаус, 2004-2012) – серіал про геніального харизматичного медика Грегорі Хауса. Крім суто медичної лексики, ви отримаєте безліч варіантів саркастичних фраз, інтелектуальних каламбурів і філософських сентенцій.

Sherlock (Шерлок, 2010-…) розширить словниковий запас з криміналістики й дотичних наук. Головний герой виголошує парадоксальні промови, грає словами й фонтанує дедуктивними загадками.

Mr. Robot (Містер Робот, 2015-…) – драматичний трилер про хакерів, кіберзлочинців і технологічні корпорації. Соціопат Елліот отримує пропозицію долучитися до таємного угруповання, що оголосило хакерську війну техногігантам. При цьому сам Елліот має захищати корпорації, адже він – інженер з кібербезпеки. Напружений сюжет і професійна IT-лексика.