Đăng Ký Đăng Nhập

Vixodi Z Energokrizi Sonce I Chorni Diri 1073

Виходи з енергокризи: Сонце і чорні діри


Тренди



Чи є вихід з енергетичної кризи? Вихід є з усього. В пошуках альтернативних джерел людство відчутно просунулося.

У лютому 2016-го відкрито найбільшу в світі сонячну станцію, повідомляє BBC. Станція «Нур» належить Марокко і розташована в пустелі Сахара. Після повного запуску платформи це має бути найбільше в світі джерело сонячної енергії, що вироблятиме 500 МВт і зрівняється за потужністю з АЕС.

З країн Північної Африки Марокко імпортує найбільше енергії. В країні мізерні запаси нафти і газу. Щоб позбутися енергозалежності й фінансового тягаря, почали спорудження пустельної електростанції. До 2030 року понад половину енергетичних потреб країни планують задовольняти за рахунок сонячної енергії.

У пустелі на площі 20 квадратних кілометрів встановили півмільйона дзеркал. Вони акумулюють енергію сонячних променів і використовують її для парових турбін, що виробляють електрику. Тим часом екологи непокояться, чи використання турбін не висушить навколишні водойми.

Сонячна станція в Марокко. Фото www.nigeriaelectricityhub.com

Порівняно з енергетичними ідеями Стівена Хокінга (Stephen Hawking) пустельна електростанція – дуже традиційний хід. Відомий учений пропонує видобувати електроенергію з чорних дір. Він поділився своїми міркуваннями на радіо BBC.

Спираючись на власну теорію струн, фізик стверджує, що людство зможе створювати у паралельних просторово-часових вимірах чорні діри – і видобувати з них стільки енергії, скільки потребуватиме. Секрет у тому, що діри мають бути зменшені в розмірах. Як пояснює Стівен Хокінг, чорна діра планетарних масштабів вироблятиме «випромінювання Хокінга» з низькою інтенсивністю. Якщо ж її зменшити, випромінювання може досягти 10 млн МВт і забезпечити енергією всю Землю. «А я, можливо, врешті отримаю Нобелівську премію», – насамкінець пожартував учений.