Đăng Ký Đăng Nhập

Vsesvitni Studii Pochali Nabir 1009

«Всесвітні студії» почали набір


ЗНОЩоб продовжити освіту за кордоном, є безліч шляхів. Один із них – програми «Всесвітні студії», яку фінансує Фонд Віктора Пінчука. 1 лютого 2016 року почався набір до програми. Цього року фонд пріоритетно підтримає тих, хто планує навчання в сфері державного управління. Також розгляне заявки на продовження освіти в галузях, які вважає важливими для України: аграрні науки, альтернативна енергетика, екологія та охорона довкілля, публічне право, аерокосмічна інженерія. Якщо ви хочете навчатися з іншої спеціальності, все одно шліть заявку, але обґрунтуйте: чому необхідно підтримувати це навчання.

Обов’язкова вимога: після навчання за кордоном треба повернутися в Україну і працювати тут за фахом не менше 5 років.

Щоб претендувати на грант, треба:

  • бути громадянами України до 35 років на момент вступу до університету;
  • мати ступінь бакалавра, або вище, за фахом, що вимагається обраним закордонним університетом та магістерською програмою даного університету;
  • бути зарахованими до складу студентів магістерської програми закордонного університету та готовими почати навчання восени 2016 року;
  • мати чіткий план застосування отриманих знань та навичок в Україні та намір працювати тут за отриманим фахом.

Отже, потенційний кандидат мусить сам обрати магістерську програму і вступити на неї. І лише після цього можна звертатися до фонду по грант для оплати навчання. Оскільки мета програми – підготувати фахівців найвищого ґатунку, розглядають тільки заявки на навчання в університетах, що входять до 200 за рейтингами QS або The Times Higher Education.

Після розгляду заявок фонд організовує співбесіди – вони триватимуть у травні-червні. Протягом 5 днів після співбесіди кандидат дізнається, чи обрано його.  Якщо обрано – вирушає на навчання з фінансовою підтримкою фонду. Розслабитися на цьому не вдасться, адже академічна успішність теж входить в умови підтримки. Якщо студент нестаранно вчиться, не підтримує зв’язок з фондом, невчасно повертається в Україну – він має повернути витрачені на нього кошти.

Що являє собою ця допомога з фінансового боку? В першу чергу фонд покриватиме витрати на оплату навчання в університеті, підручники та медичне страхування. Розмір гранту встановлюють окремо в кожному випадку, зважаючи на потреби та досягнення студента. Більшість грантів компенсують до 60% всієї необхідної суми, але не більше $30 тис. за весь навчальний період. Решту витрат беруть на себе студенти чи спонсори.

Щоб подати заявку й дізнатися деталі, заходьте на сторінку програми.