На основній сесії ЗНО поріг склав/не склав обраховують заново за зміненою схемою
За результатами пробного ЗНО з української мови та літератури визначено пороговий бал – поріг склав/не склав становить 25 балів.
Такий самий пороговий бал був і минулого року після пробного ЗНО, врешті його не подолали 13,3% абітурієнтів. На основному ЗНО поріг понизили до 22 балів, його не пройшли 8,4% – це 23 тисячі учасників тестування. При цьому з тих, хто таки набрав пороговий бал, 19% мали дуже низький результат.
Що таке пороговий бал
Це мінімальна кількість балів, яку треба набрати, щоб скласти іспит. Абітурієнти, які не набрали пороговий бал, не можуть навчатися у вищому навчальному закладі – ні на бюджетній формі, ні на комерційній. Їхній рівень знань вважається недостатнім для отримання вищої освіти.
Уже зараз ті, хто брав участь у пробному ЗНО (а це 94 350 осіб, 96,9% від усіх зареєстрованих), можуть оцінити свої результати й порівняти їх з пороговим балом. Кожен учасник пробного ЗНО отримав бюлетень «Як визначаються результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури?». У ньому викладено схеми, за якими можна розрахувати свій тестовий бал.
Основне тестування ЗНО з української мови та літератури відбудеться 5 травня. Встигнути краще підготуватися чи просто систематизувати свої знання допоможе експрес-курс. На ньому викладач лаконічно, структуровано проходиться по всій шкільній програмі, подає в схемах ту інформацію, яку треба пам’ятати для успішного складання тесту – як з мови, так і з літератури. Також на платформі EDUGET зібрано тести ЗНО попередніх років, на яких можна безкоштовно потренуватися та ще раз перевірити свої знання.
Як визначають пороговий бал
Щоб визначити пороговий бал, у день тестування збирається група фахівців з цього предмета й проводить експертизу запропонованих тестів ЗНО. Цього року на пробному ЗНО залучили 64 експерти з української мови та літератури.
На ЗНО з української мови та літератури в основній сесії, результати якої вже використовуватимуть для вступу до вишів, пороговий бал визначатимуть заново. Він може не становити 25 балів, все залежить від проведеної експертної оцінки запропонованих тестів.
Варто знати, що процедура визначення порогу на пробному і основному ЗНО відрізняються.
Пороговий бал на пробному ЗНО обраховують за методом В. Ангоффа. Це визначення експертами найнижчого тестового бала, який може отримати абітурієнт з мінімально допустимою підготовкою. Тих, хто не подолає такий поріг, може бути багато – за прогнозами експертів, до 40%. Виші отримають найкраще підготовлених абітурієнтів, але їхня кількість може виявитися критично низькою. Через це на основній сесії ЗНО пороговий бал встановлюють з використанням методики Ангоффа, доповненої методом компромісів К. Беука. За ним визначення порога склав/не склав враховує не лише вимоги до обсягу знань, а й інші чинники: загальна статистика результатів тесту, визначення найбільш допустимої кількості абітурієнтів, що можуть навчатися у вишах, врахування загальної ситуації в країні, стан системи освіти.
Таким чином пороговий бал пробного ЗНО відбиває реальну картину знань учасників, на основному ЗНО – загальну освітню ситуацію.
Пороговий бал з інших предметів за результатами пробного ЗНО повідомлять 20 квітня 2016 року.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!