Đăng Ký Đăng Nhập

Vstupna Kampaniya 2016 Abituriienti Obirayut Lnu Imeni Ivana Franka 1871

Вступна кампанія 2016: абітурієнти обирають ЛНУ імені Івана Франка


ЗНО


Львівський національний університет імені Івана Франка

Триває вступна кампанія 2016 року. 11 липня абітурієнти почали реєструватися в єдиній електронній базі з питань освіти. Кожен має право подати 15 заяв до різних вишів, на 5 спеціальностей. Заяви формують за пріоритетністю: під номером 1 йде найбажаніше місце навчання, під номером 15 – найменш бажане з обраних. Якщо конкурсний бал дозволить вступити за першою заявою, то решта заяв анулюються. Якщо ні – розглядається друга заява і можливість вступу, а якщо і в цьому разі абітурієнт не проходить за конкурсом, система аналізує його третю заяву і так далі. Таким чином гроші на навчання з держбюджету розподіляться між вступниками з найвищими балами і будуть скеровані до обраних ними вишів. Що популярніший університет, то більше місць держзамовлення він може отримати, відповідно більше бюджетних коштів.

Після першого тижня вступної кампанії Міносвіти оприлюднило проміжні статистичні дані. Перша несподіванка – за кількістю поданих заяв ЛНУ імені Івана Франка обійшов традиційних лідерів попередніх років. Другим йде КНУ імені Тараса Шевченка, третім – Львівська політехніка.

Вищий навчальний заклад

Кількість поданих заяв

Львівський національний університет імені Івана Франка

21 337

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

19 693

Національний університет «Львівська політехніка»

13 154

Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут»

11 552

Національний авіаційний університет

11 313

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара

10 315

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

10 292

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна

10 042

Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

9 271

Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова

8 942

Загалом уже подано 633 830 заяв від 220 131 абітурієнта. Вступна кампанія триватиме до 18.00 27 липня. У Міносвіти просять вступників не затягувати з поданням заяв, щоб не перевантажувати систему в останні дні. Також слід пам’ятати, що з 16.00 до 19.00 щодня з системою працюють вступні комісії вишів – вносять дані заяв абітурієнтів, які подають їх у паперовій формі. Тому в ці години можлива повільна робота системи.

Щоб не виникало непорозумінь з неправильно заповненими заявками, на сайті Міносвіти розміщено детальну інструкцію зі скрінами електронної форми, де покроково роз’яснено, як оформлювати заяви. 

Обсяг держзамовлення цього року розраховано в середньому на 245 тисяч абітурієнтів, з них 217 тисяч – навчання на стаціонарі. Більше коштів виділено на технічні й аграрні спеціальності, а також на виші у підпорядкуванні Міноборони та МОЗу. «Орієнтовно 50% випускників шкіл зможуть претендувати на місця за кошти бюджету», – зазначила міністр освіти Лілія Гриневич. Йдеться про абітурієнтів з найвищим конкурсним балом ЗНО. Наступного року сертифікат ЗНО-2016 можна буде також використовувати для вступу, нарівні з сертифікатом ЗНО-2017. Програми ЗНО-2017 вже оприлюднено на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, а перелік предметів і процедура складання попередньо залишаться без змін.